Sink Faucet Getting Cleaned

Vodní kámen v koupelně vyčistí osvědčené domácí prostředky

Vodní kámen je problémem každé domácnosti, a čím tvrdší vodu máte, tím znatelnější znečištění bude. I když je usazenina poměrně těžká na odstranění, existuje několik triků, které vám s ní zaručeně pomohou. Většinu potřebných ingrediencí máte také jistě doma. Nebude pak potřeba podnikat žádné zdlouhavé výlety do obchodu a ještě na tom ušetříte. Jak se vodního kamene snadno a rychle zbavit?

Dávejte pozor na to, co používáte

Ačkoli jsou vodní baterie a další koupelnové komponenty poměrně odolné, i tak byste se měli vyvarovat agresivních chemikálií určených pro jiné účely. Nedoporučujeme tak používat třeba gel do záchodu. Ačkoli by mohl fungovat, protože obsahuje velmi účinné složky, mohl by také již zmíněnou baterii nenávratně poškodit třeba poleptáním. Raději tak použijte domácí prostředky či prostředky přímo určené na odstranění vodního kamene z určitého materiálu.

Zdroj obrázku: Freepik

Všestranné využití octa

Ocet je v domácnosti velmi dobrý pomocník a výjimkou není ani koupelna. Navíc si můžete vybrat ze způsobů, jak ho při úklidu využít. Pokud nemáte problém s velmi silnou vrstvou kamene, bohatě vám postačí použít hadřík namočený v octu k setření map. Pokud je vrstva větší, bude třeba, aby ocet působil déle. Zkuste tak použít papírové utěrky, které v octu namočíte a obložíte s nimi požadované místo. Nechte působit přes noc a ráno uvidíte, že po usazeninách není ani stopy.

Citron vám koupelnu i provoní

Pokud se používání octa vyhýbáte kvůli jeho charakteristickému zápachu, pak ho můžete jednoduše nahradit citronem. Můžete navíc použít jak šťávu, čerstvý citron, tak i práškovou kyselinu citronovou. Citron ve vaší koupelně zanechá příjemnou svěží vůni. Při využití šťávy můžete použít stejné postupy jako u octa. Pokud používáte čerstvý citron, stačí rozkrojenou půlkou přejet po požadovaných místech a kyselinu citronovou stačí rozpustit ve vodě a roztok použít jako šťávu.

Zdroj: https://www.mirashowers.co.uk/blog/how-to/how-to-remove-limescale-from-showers-and-taps/