High Angle Arrangement With Zucchinis

Cuketové lasagne přijdou k chuti a obyčejnou zeleninu zcela promění

Spolu s podzimem pomalu, ale jistě přichází i období sklizně. Právě v tom se ale často stává to, že se nám od určité suroviny nakupí větší množství, než jsme schopni ujíst. Poté je dobré nacházet různé alternativy přípravy této suroviny, abychom si ji co nejméně znechutili a nepřejedli se jí. Právě cuketa je pro tuto vlastnost známá. Naštěstí je to ale velmi univerzální potravina a můžeme z ní vytvořit všelicos. V dnešním článku rozebereme to, jak z ní připravit odlehčené lasagne neboli zapečenou cuketu se šunkou a sýrem. Příprava je jednoduchá a výsledek výborný. Pro více informací čtěte dál.

Ingredience, které budete na cuketové lasagne potřebovat

Na cuketové lasagne potřebujete pouze pár věcí. Nejdůležitější je samozřejmě pekáček či nějaká zapékací mísa a hlavní ingredience ve formě cuket. Dále také šunka a sýr. Samozřejmě nevynechejte ani sůl. Co se šunky týče, je ideální ji mít nakrájenou na plátky. Jakou přesně zvolíte, už je na vás. Sýra můžete klidně zvolit i více druhů. Pokud chcete chuť speciálnější, volte aromatické kvalitní italské sýry. Pokrm ale bude výborný i například s klasickou goudou.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept na cuketové lasagne

V prvé řadě si cuketu omyjte a nakrájejte. Loupat ji nemusíte. Plátky pak vyskládejte na dno nádoby, kterou jste si zvolili. Množství všech ingrediencí je pak přímo odvislé od velikosti zapékací mísy. Cuketu pak posypte solí. Právě ta napomůže jejímu změknutí. Nepřehánějte to s ní ale, protože budete solit každou vrstvu a ještě k tomu přidáte sýr, který slaný také je. Na cuketu pak navrstvěte plátky šunky a na ty pak plátky či rovnoměrnou vrstvu sýra. Pokud jste vybrali více druhů sýrů, můžete z nich vytvořit vrstvu další. Takto proces opakujte, dokud nedosáhnete vršku zapékací mísy. U poslední vrstvy pak sýrem opravdu nešetřete. Výtvor vložte do trouby vyhřáté na 180 stupňů a pečte asi 30 minut.

Zdroj: https://downshiftology.com/recipes/zucchini-lasagna/