Shower 3241241 1280

Sprchový kout se může blýskat čistotou, a to bez námahy a drahých prostředků

Jistě víte, že udržet krásně lesklý a čistý sprchový kout v koupelně plné vlhkosti není jen tak. Abychom se zbavili rzi, usazenin a plísní, můžeme sáhnout po domácích přípravcích, které si s těmito problémy poradí. Stačí jen vědět, v jakém poměru je použít a jaký prostředek bude ten nejlepší. Věřte, že místo do drogerie začnete chodit pro čističe do potravin. Vaše zdraví, ale i peněženka vám poděkují. 

Sprchový kout

Odolné usazeniny na sprchovém koutě jsou opravdu nevzhledné. Lze se jich jednoduše zbavit pomocí octa a vody, které smícháte v poměru jedna ku jedné. Směs nalijte do lahve s rozprašovačem a našplíchejte na usazeniny. Poté pomocí kartáčku či hadříku vyčistěte nečistoty. Nakonec opláchněte vodou a osušte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Sprchová hlavice

Nevzhledný vodní kámen je nejen neestetický, ale také může sprchovou hlavici jednoznačně zničit. Pokud se vodního kamene chcete zbavit, nachystejte si pevný pytlík, igelitku či plastovou nádobu a vylijte do ní půl litru octa a půl litru vody. Hlavici do tekutiny na pár hodin ponořte a poté pomocí hadříku nečistoty utřete.

Kolejnice u dvířek sprchy

Vzdali jste boj s kolejnicemi a usazenou špínou? Jistě je to namáhavé, ale nevzdávejte to, protože vám může pomoci pouhý ocet, který smícháte s vodou. Nalijte směs na kolejnice a po několika hodinách odstraňte pomocí proudu teplé vody. Postup je banální, ale nabízí překvapivé výsledky. Na skvrny můžete použít teplý ocet. 

Sprchový kout – plísně

Rohy ve sprše podléhají plísním nejčastěji. Můžete se jim účinně bránit. Na pomoc přizvěte jedlou sodu. Navlhčete místa, kde se vyskytla plíseň, zasypte je sodou a pošplíchejte 3% peroxidem vodíku. Nechejte působit a poté pomocí kartáčku vydrhněte.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-a-shower-4580788