Cisteni Auta1

Interiér vozu může opět vypadat jako nový i bez použití drahých čisticích prostředků

Už se nechcete dívat na znečištěné čalounění a chcete mít znovu perfektně čisté auto? Budete se divit, ale nepotřebujete k tomu žádná drahá čistidla plná chemie. Ve skutečnosti vám velmi dobře poslouží produkty, které běžně používáte v domácnosti. Potřebovat budete jen vysavač, houbu, mycí prostředek a pár dalších spolehlivých pomocníků. Na nic nečekejte a pusťte se do toho!

Zdroj obrázku: Freepik

Co přesně budete potřebovat?

Věřte, že se nejedná o nic složitého. Všechny složky čistidla jsou naprosto přírodní a zbytek věcí máte zaručeně doma. Potřebovat budete vysavač, velkou houbu, mísy, sáčky jedlé sody, sáčky s kyselinou citronovou, odstraňovač skvrn, prostředek na mytí nádobí a suchý hadřík. V případě prostředku na mytí nádobí použijte ten, který běžně používáte. Nemusíte kupovat nic speciálního.

Jak postupovat během čištění?

Před samotným čištěním vyndejte z auta všechny předměty, které by vám mohly překážet. Začněte vysáváním a důkladně vysajte každý kout čalounění pomocí speciálních nástavců. Poté potřete látku trochou jedlé sody. Soda odstraní nepříjemný zápach a usnadní vám vyčištění všech skvrn, které se na čalounění usadily. Nechte ji působit asi 15 minut a poté vydrhněte houbou namočenou v čisté vodě. Do misky nalijte teplou vodu, přidejte pár kapek prostředku na nádobí a dvě lžičky kyseliny citronové. Tato směs vyčistí skvrny a osvěží celé auto.

Zdroj obrázku: Freepik

Poté namočte houbu do připraveného roztoku, mírně vyždímejte a poté jemně otřete celé čalounění. Máte-li tam odolné skvrny, naneste malé množství odstraňovače skvrn a malé množství kyseliny citronové. Po pár minutách se nečistoty uvolní. Až to budete mít hotové, můžete houbu vyhodit. Nakonec vše otřete suchým hadříkem a nechte pořádně uschnout. Pamatujte, že tato metoda se nehodí k čištění čalounění z tmavé kůže, protože kyselina citronová na ní může zanechat bílé stopy.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/best-car-cleaning-tips-and-tricks/