Vlasy Objem2

Většina žen o své vlasy nepečuje dostatečně. Potřebují mnohem víc než jen šampon

Máte pocit, že o své vlasy pečujete dostatečným způsobem? Pokud pro vás dostatečná péče o vlasy znamená použití šamponu a případně aplikace kondicionéru, můžeme vám s jistotou říct, že je tato péče nedostatečná. Jestliže se potýkáte s nějakými vlasovými problémy, měli byste vyzkoušet níže uvedené tipy. Pokud vás žádné problémy netrápí, vaše vlasy jsou zdravé a pevné, měli byste tyto způsoby používat jako prevenci před možnými následky, které mohou vzniknout až po dlouholeté nedostatečné péči o vlasy. Níže najdete vhodné a levné způsoby péče o vlasy.

Zdroj obrázku: Freepik

Použití hořčičného oleje

Hořčičný olej je pro vlasy velmi výživný, a dokonce i poměrně levný prostředek, jakým dodat vlasům potřebné živiny. Právě hořčičný olej dokáže urychlit růst vlasů, které tak budou perfektně husté a pevné. Použití tohoto oleje na vlasy je velmi jednoduché. Olej jednoduše otevřete a nezředěný jej vmasírujte do vlasů. Zaměřte se na celou délku vlasů. Hořčičný olej by měl být důkladně vmasírovaný do pokožky hlavy, u kořínků vlasů, ale i po jejich celé délce. Takováto aplikace oleje nejen urychlí růst vlasů, ale dodá jim také potřebnou sílu a lesk. Nechte olej několik hodin působit, pak jej můžete spláchnout teplou vodou, pokud mastnota nepůjde dolů, použijte trochu šampónu. Je tedy taktické tuto aplikaci oleje provádět těsně před samotným mytím vlasů.

Zdroj obrázku: Freepik

Masáž hlavy

I masáž hlavy může pomoci v prevenci zdravých vlasů. Tu byste měli provádět každý den alespoň pár minut. Jejím cílem je stimulovat krevní oběh v oblasti hlavy, na kterém závisí dobré zásobení kořínků vlasů živinami. Nejúčinnější způsob je obyčejné masírování pomocí krouživých pohybů konečků prstů na pokožce hlavy. Trochu přitlačte, ale jen tak, aby vám to bylo příjemné, cílem není příliš silnou masáží pohmoždit pokožku či vytrhat vlasy.

Zdroj: https://www.hairstory.com/blog/how-to-have-healthy-hair/