Concept Man Cleaning His Home

Vysavač dnes oceňují ženy po celém světě. V minulosti samozřejmostí nebyl

Už naše prababičky musely trávit spoustu času uklízením a utíráním prachu. Neměly totiž takové možnosti, jako jsou výdobytky dnešní doby – pračka, myčka nádobí, mopy a různé vysavače, které pracují sami. Některé prostředky dokonce špínu neodstranily, ale pouze zamaskovaly.

Vysavač je jedním ze spotřebičů, které zachránily ženám domácnost

Vysavač patří mezi vynálezy, které používají snad všechny ženy po celém světě. Je to zařízení, které snadno odstraní prach i další nečistoty. Nikdo ale nepředpokládal, že by vysavač měl takový úspěch. První modely totiž byly velmi těžké, vážily několik desítek kilogramů a člověk je jen těžko udržel v ruce.

Nikdo je v té době nekupoval. Dnes již existuje několik variant vysavačů. Pořídit si můžete klasický vysavač s hubicí, oblíbené jsou také robotické vysavače, které fungují dokonce přes telefon a aplikace v něm, do nových domů se zase instalují centrální vysavače, které usnadní úklid velké plochy.

Beautiful Young Girl Good Mood Makes House Cleaning With Vacuum Cleaner
Zdroj obrázku: Freepik

Vysavače se dnes mohou dostat i pod nízký nábytek

Většina vysavačů disponuje několika hlavicemi, díky kterým vysajete i těžko přístupná místa, například pod pohovkou. Na takové prostory můžete použít úzké hlavice, které se dostanou všude. Různé nástavce jsou dnes standardem, který nabízejí všechny značky na trhu. Některé umí dnes dokonce vytírat nebo vyprat koberce. A to bez velké námahy.

Dnešní doba nabízí kromě funkčnosti také různé designy. Moderní vysavače vypadají elegantně a vůbec nevadí, že budou postávat v rohu, protože dokonale splynou se zbytkem obývacího pokoje. Vysavače si dnes můžete snadno složit a schovat například za skříň nebo pod postel. Poté už záleží jen na vás, pro kterou variantu se rozhodnete, protože každý preferuje něco jiného. Jistota je, že každá žena chce mít doma uklizeno a kvalitní vysavač tomu může jen pomoci. Pro menší byty jsou vhodné také ruční vysavače, které pomohou vyčistit menší plochy, na které je zbytečné si brát velký spotřebič.

Zdroj: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/prevent-getting-sick/disinfecting-your-home.html