Woman Home

Vzduch v interiéru ochladí správné větrání a některé vychytávky

Léto s sebou často nese tropické teploty, které přesahují 30 °C. Není to právě příjemné, je-li vzduch v místnosti vytopený na takovou teplotu. Mnohdy k tomu dochází proto, že lidé větrají špatným způsobem nebo jim doma chybí klimatizace. Jakým způsobem ochladit interiér?

Větrejte brzy ráno nebo pozdě večer

Necháte-li po odchodu do práce pootevřená okna v místnostech, pak se domů vrátíte většinou do pořádně horkého prostředí. Toto větrání totiž neplní svůj účel. Místo toho byste měli větrat nárazově, nejlépe velmi brzy ráno, kdy ještě nejsou sluneční paprsky ostré, nebo naopak později večer po západu slunce.

Používejte závěsy

Protože se vzduch v místnostech nejvíce otepluje slunečními paprsky, které pronikají okny, je třeba jim v tom zabránit. Toho docílíte zatemněním oken závěsy. Použít lze pochopitelně také interiérové a venkovní žaluzie nebo rolety. Nejlevnější variantou většinou bývají právě závěsy, které můžete sladit s vnitřním vybavením bytu a vytvořit zajímavý akcent.

Zdroj obrázku: Freepik

Rozvěste mokré ručníky

Suchý horký vzduch v místnostech je velmi nepříjemný. Vede to k vysušování sliznic. Zchladit prostor v bytě je možné také pomocí mokrých ručníků, které můžete pověsit buď na sušák, nebo i na topení. Voda se z nich bude postupně odpařovat a zvlhčí vzduch, takže v místnosti pak bude mnohem příjemněji.

Vsaďte na bavlněné nebo hedvábné ložní povlečení

Aby se vám v horku dobře spalo, měli byste se přikrývat letní peřinou povlečenou příjemně měkkým ložním povlečením. Zde byste měli volit nejlépe bavlnu a hedvábí. Bavlna velmi dobře absorbuje vlhkost a je jemná k citlivé pokožce. Pravé hedvábí má zase schopnost v teple chladit.

V létě byste neměli moc používat troubu, protože i ta ohřívá vzduch v místnosti. Lépe je vařit lehká jídla, která jsou dobře stravitelná a zároveň zchladí tělo. Jsou to třeba zeleninové a těstovinové saláty.

Zdroj: https://www.southernmanagement.com/blog/how-to-cool-down-your-apartment-this-summer/