Vztah4

Základem dobrého vztahu není láska k druhému, ale schopnost, kterou můžeme neustále zlepšovat

Základem pro vytvoření dobrého vztahu není mít druhého rád nebo komunikace, ale sebepřijetí. Musíte mít rádi hlavně sami sebe, abyste mohli rozdávat lásku ostatním. Být sami se sebou smíření – pro toho druhého se tak staneme zajímavějším a atraktivnějším. Ale jak poznat, který vztah je ten pravý?

Skvělý vztah může mít několik variant

Správný vztah potřebuje mnoho blízkosti a také intimity. Nikdo si ho neumí představit bez líbání nebo objetí, které poskytne tolik potřebné jistoty, kterou v druhém chceme mít. Ve vztahu je dobré být také přátelé, nejen milenci. Přátelé, kteří si pomohou, když ten druhý má problém a potřebuje pomoci.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležité je spolu trávit volný čas, ale podstatné je také trávit ho sám se sebou. Udělejte si čas na koníčky, které jsou jen vaše a společně provozujte zase jiné, které by vás samotného nebavili. Do vztahu to dodá novou energii, navíc vždy najdete téma k povídání. Užívejte si jeden druhého, zajeďte do ZOO, dejte si dobrou večeři v restauraci nebo si udělejte pěkný večer u televize.

Šťastní lidé mají rádi sami sebe a dávají najevo, že jsou spokojení

Pokud se sebou máte problémy, těžko si najde partnera, protože budete působit, že vás něco trápí a s takovými lidmi se lidé do řeči moc nepouštějí. Pokud na sobě zapracujete, a tím není myšleno jenom zhubnout nějaký kilogram, uvidíte, že to brzy přinese výsledky. Seznamovaní není jen pro vyvolené. Stačí se podívat kolem sebe, být zdravě sebevědomý a potencionální partneři se jen pohrnou.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležité je také zvládat stres. Dnes každý žije na plné obrátky, honí se v práci za penězi a ve finále nestihá domácnost ani rodinu. Peníze ale nejsou na první místě. Lidé by si měli uvědomit, že žijí jen jednou a peníze jsou sice důležité, ale nic není víc než vidět vyrůstat děti a společně trávit chvíle na výletech nebo při hrách. Pokud budeme žít ve stresu, může se to na našem vztahu negativně projevit.

Zdroj: https://www.amherst.edu/campuslife/health-safety-wellness/counseling/self_care/healthy_relationships/10_tips_for_health_realtionships