Close Up Group Fresh Raw Sweet Chestnuts

Kaštanová mast je zázrak nejen při křečových žilách. Její jedinečné složení dokáže vyléčit i hemeroidy

Kaštan neboli jírovec je vysoký strom rostoucí v českých zemích již několik staletí. I naše babičky věděly, že látky z tohoto stromu jsou zdraví prospěšné. Proto si z něj vyráběly zábaly, masti i tinktury. Léčivé vlastnosti kaštanu jsou využívány k hojení ran, hemeroidů, křečových žil. Kaštan se také používá k mírnění otoků a pohmožděnin. Jak ještě můžeme tento zázrak přírody využít?

Léčivé vlastnosti kaštanové masti

Kaštanová kůra nabízí extrakt, který je silně antibakteriální. Má velmi pečující vlastnosti a díky tomu posiluje kapiláry a snižuje otoky. Mast je vhodná k léčbě křečových žil i revmatismu. Díky obsahu escinu, který velmi zklidňuje a působí protizánětlivě, je vhodná při léčbě zánětů kloubů.

Jak na hemeroidy?

Mezi první příznaky hemeroidů patří:

  • ostrá bolest konečníku při použití toalety,
  • pálení konečníku,
  • krvácení z konečníku nebo jeho okolí,
  • hlen ve stolici,
  • anální nepohodlí.
Zdroj obrázku: Freepik

S jakýmikoli příznaky bychom neměli dlouho otálet a v co nejkratší době vyhledat lékařskou pomoc. Nejen že jsou hemeroidy velmi nepříjemnou záležitostí, mohou vést k velmi bolestivým a závažným stavům. Jako první pomoc při zmíněných příznacích určitě postačí kaštanová mast. Tato mast totiž utěsňuje cévy v oblasti konečníku, a přispívá tak ke zlepšení krevního oběhu v postiženém místě. Účinná mast by kromě výtažku z jírovce měla obsahovat také tribenosid, který působí protizánětlivě. A také je vhodný přídavek lidokainu, který má zase anestetický účinek.

Mast z kaštanu kolem očí – ano, či ne?

Krém či sérum přímo určené pro oblast okolí očí je v pořádku, ale pokud chcete vyléčit oteklá oční víčka mastí určenou například k léčbě hemeroidů, určitě to nedělejte. Můžete si totiž přivodit velmi vážné následky, jako jsou:

  • podráždění očí,
  • zánět spojivek,
  • ucpané póry v okolí očí.
Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/horse-chestnut-benefits