Selfie Happy Couple Nature

Zamilovanost je krásný pocit, který ale také dokáže velké změny v životě člověka

Láska je skvělý pocit. Jestli víte, jaké je to se zamilovat, tak určitě víte, že se to stane v každém věku. Láska se neptá na pohlaví, věk nebo orientaci a většinou přijde v době, kdy ji vůbec nečekáme nebo o ni ani nestojíme. Z jakých důvodů se hodí zamilovat se a co všechno se může stát?

Kvůli lásce můžete oslepnout nebo naopak vidět věci jinak

Láska mění náš svět. Možná vám spousta věcí bude připadat veselejších, radostnějších, budete se pouštět do projektů, do kterých se vám jinak vůbec nechtělo. Láska je povznášející pocit, který s sebou ale přináší také svá úskalí. Partnera budete vidět jen v tom nejlepším světle, po čase ale můžete zjistit, že nic není tak, jak se zdá.

Láska ale také přináší určité výhody. Jednou z nich je, že se zbavíte stresu. Hormony štěstí a adrenalin, které vám budou proudit v těle, zajistí, že se budete cítit šťastně a zapomenete na problémy, které vás ještě nedávno trápily. Díky lásce budete uvolněnější a také budete na svět koukat pozitivněji. Jestli je to dobře, nebo špatně, se dozvíte až o něco později, až se váš vztah posune dál.

Zdroj obrázku: Freepik

Věděli jste, že díky lásce jste zdravější?

Možná jste si to nikdy neuvědomili, ale díky lásce jste méně náchylní k nemocem. Budete mít také mnohem lepší náladu. Láska je tak pro duševní zdraví velmi přínosná. Vznášíte se na obláčku a nevidíte žádné špatnosti. Ženy, které jsou ve spokojeném vztahu, méně trpí depresemi a méně se u nich objevují psychické poruchy. Možná se od vás odvrátí také bolest hlavy, nebo dokonce migrény.

Mozek, který je plný lásky, v přítomnosti partnera může ignorovat jiné podněty, a to včetně bolesti. Díky objímání, líbání a vůbec dotekům můžete mít také nižší krevní tlak a to znamená, že se vám vyhnou srdeční potíže. Zlepší se také pleť, pryč bude akné a černé tečky. Budete vypadat mnohem mladší a spokojenější.

Zdroj: https://www.theverge.com/2016/6/25/12029658/how-to-be-human-is-love-worth-it