Macbook I

Zapomeňte na chvíli na počítač a věnujte se užitečnějším věcem

By: felixtriller.de

Patříte také mezi ty, kdo počítač nikdy nevypínají a když už, tak pouze na dobu, kdy jdete spát? Tak to potom také řešíte to, že vám zbývá málo času a že nevíte, co stihnout dřív. Jestli nakoupit, uklidit, nebo se věnovat dětem… Počítač, ať chceme nebo ne, nám krade neuvěřitelným způsobem čas a je to také jeden z důvodů, proč naše matky a babičky dříve stíhaly mnohem více věcí, než stíháme my dnes. Velmi snadno obstaraly domácnost a to přesto, že neměly vymoženosti dnešní doby jako myčky, roboty, neměly ani automobily, kterými by si zajely nakoupit a pokud něco potřebovaly, tak byly závislý na manželovi, který je někam odvezl.

Zkuste si celý víkend nezapnout počítač a uvidíte, kolik toho stihnete. Nebo si řekněte, že se budete věnovat na počítači pouze pracovním záležitostem a v momentě, kdy je vyřešíte, počítač vypnete. Uvidíte, kolik najednou budete mít času na ostatní věci. Stihnete toho mnohem více, než když budete  na Facebooku, prodávat na Mimibazaru, pročítat články témat, která vás zrovna zajímají a budete se věnovat své rodině. I když si možná myslíte, že toho na počítači neděláte tolik a že vám nebere až tolik času, tak se možná sama začnete divit, jaký žrout času to je. Někdy si schválně stopněte dobu, kterou zde budete trávit.

Přitom, je nutné psát neustále nějaké komentáře na Facebook, lajkovat a sdílet někdy totálně nepodstatné věci, nebo je lepší se věnovat svým dětem? Odpověď je asi jasná.

Počítač je něco, co vám žere neskutečně mnoho času. Je to věc, bez které jsme donedávna vcelku normálně fungovali, ale dnes to již není možné. Je pro nás neuvěřitelně těžké se bez něj obejít a bez internetového připojení ani nemluvě. Máme jasnou závislost, které se podlehne snadno a rychle. Je to závislost, kterou má většina z nás a jen výjimky jí odolávají.