Beautiful Young Woman Eating Salad Black Background

Zaručené diety se na nás valí ze všech stran. Skutečné zhubnutí ale přinese něco jiného

Ohledně diet můžete nejen na internetu, ale také v časopisech najít mnoho mýtů, které se nezakládají na pravdě. Je snídaně opravdu tak důležitým jídlem? Musíte jíst pětkrát denně a je vhodné mít poslední jídlo v určitou hodinu? Diety možná mají na naše zdraví pozitivní vliv, ale velmi záleží na tom, o jakou dietu se jedná. Většina z nich pro lidské zdraví vhodná není, protože se shozené kilogramy velmi rychle vrátí zpátky.

V žádném případě nezacházejte do extrémů

I ti největší odborníci nedoporučují extrémní diety, které vám zakazují různé potraviny. Důležitá je rozmanitost jídelníčku, a pokud si pravidelně dáváte například ovoce nebo zeleninu, můžete si také sem tam dopřát i něco sladkého nebo jinak nezdravého, co byste si normálně nedovolili. Zdravější strava dává mnoho volnosti, ale záleží na naší pevné vůli.

Zázračné diety neexistují. Vůbec nejvhodnější je najít takové potraviny, které budete mít k dispozici pořád a můžete z nich vytvořit pokrmy, které budou nejen zdravé, ale také chutné. Neexistují důvody, které by uváděly, které diety jsou vhodné a které ne. Musí se každý sám rozhodnout, jestli své tělo bude trápit nedostatkem jídla, nebo se dá jinou cestu, která bude sice delší, ale zdravější. Kilogramy půjdou dolů pomaleji, ale už se nebudou vracet.

Zdroj obrázku: Freepik

Nízkosacharidová dieta je celoživotní styl

Velkým hitem je nízkosacharidová dieta, kterou si oblíbila například zpěvačka Adele. Ta během jediného roku zhubla několik desítek kilogramů a mnoho lidí ji pak nemohlo ani poznat. Tato dieta spočívá v tom, že se vypustí své stravy sacharidy, naopak přidá se více tuků a ostatních živin, jako jsou bílkoviny. Tato strava ale není dieta, nýbrž životní styl.

Bohužel hodně lidí sáhne po prášcích nebo čajích, které mají zaručit rychlé hubnutí. Nenechte se ale zmást, protože možná obsahují látky, které podpoří hubnutí, ale pouze na to se nedá spoléhat.

Zdroj: https://www.healthyfood.com/advice/why-dieting-doesnt-work-and-what-you-can-do-instead/