Young Woman Drinking Natural Fresh Berry Juice From Glass Closeup

Zaručené diety z internetu mohou tělu i ublížit. Lépe vždy poradí odborník a zdravý rozum

Internetové blogy jsou plné zaručených rad, jak zhubnout klidně i pět kilogramů týdně. Takové recepty na hubnutí ale nejsou zdravé pro lidské tělo a proto si dávejte pozor, čemu budete na internetu věřit. Jak selektovat rady, které jsou prospěšné, od těch, které by mohly způsobit zdravotní potíže?

Má vůbec smysl řídit se radami na internetu?

Dnešní doba nabízí svobodu slova a lidé toho hodně využívají. Můžete si vytvářet vlastní recepty na pokrmy či teorie a sdělovat je široké veřejnosti. A to se týká také výživy. Jestli najdete informace o zaručené dietě, která ale není podložená studiemi nebo výzkumy, mějte se na pozoru a takové rady raději nezkoušejte.

Nejlepším příkladem jsou právě ty diety, které slibují zhubnutí vyššího počtu kilogramů za krátký časový úsek. Taková dieta možná bude účinná, ale pro zdraví naprosto nevhodná. Většinou se totiž jedná o diety, ve kterých jen pijete různé zeleninové nebo ovocné šťávy, ale klasického jídla se nedočkáte. Zhubnete, ale můžete mít problémy s pletí, objeví se velká únava a ženy mohou mít problém s cyklem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli chcete zhubnout, poraďte se raději s lékařem

Jestli se chcete pustit do hubnutí, poraďte se se svým lékařem, ale nikdy nezkoušejte rady na internetu, které nejsou osvědčené. Úplně nejlepším způsobem, jak zhubnout, je upravit jídelníček a přidat pravidelný pohyb. Tělo se musí dostat do kalorického deficitu, aby si bralo z tukových zásob. A nezáleží na tom, jestli nejíte sacharidy, nebo jste vegetarián.

Některé informace o dietách a hubnutí jsou zastaralé, přesto se ale stále vyskytují například v knihách. V tomto případě je nutné jednat s rozumem, raději se poraďte s odborníky, než se slepě vrhnete na něco drastického. Některé diety se změnily, někdy dost razantně. Na internetu dnes najdete vše, můžete si zvolit dietu bohatou na bílkoviny nebo naopak tuky. Jsou i dietní kliniky, které doporučují jíst ve větším množství maso.

Zdroj: https://www.consumer.ftc.gov/articles/truth-behind-weight-loss-ads-0