Essential Oil Extract Medicinal Herbs Small Bottle Selective Focus Nature

Zázrak pro zdraví i čistou domácnost: čajovníkový olej se nezalekne nečistot ani odolné plísně

Znáte čajovníkový olej? Pokud tomu tak není, vyplatí se o něm si něco přečíst, protože je to prostředek, který vaší domácnosti pomůže dostat se do dokonalé čistoty. Pomocí čajovníkového oleje se snadno můžete zbavit plísní, nemocí a nečistot, které máte v domácnosti. Čajovníkový olej se do Evropy dostal z Austrálie a dnes už ho najdeme v mnoha domácnostech. Díky oleji se námořníci snadno zbavili kožních problémů, ale využít ho můžete i doma.

Co všechno dokáže čajovníkový olej?

Čajovníkový olej můžete použít nejen k tomu, abyste se zbavili zdravotních problémů, ale také pomůže v domácnosti, například odstraní plísně nebo další nečistoty. Má čisticí a léčivé vlastnosti, a proto by vám doma neměl chybět. Odstraňuje nebezpečné plísně, nečistoty v domácnosti a také dezinfikuje. Má podobné vlastnosti jako ocet, ale čajovníkový olej toho dokáže mnohem více.

Jeho účinky jsou dokonalé. Můžete ho použít nejen zevně. Rostlinný olej je tím nejcennějším, co můžete dát nejen svému tělu, ale také svému domovu. Dokáže vyléčit například opary. K tomu si ho můžete dát v případě, že vás bolí v krku nebo máte kašel. Najdete ho v mnoha kosmetických prostředcích, ale slouží také k inhalaci. V domácnosti se bude hodit na odstranění plísně a nečistot.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak pomůže čajovníkový olej v domácnosti?

Čajovníkový olej využijete hlavně v koupelně nebo v kuchyni. Hodit se bude v létě, protože jeho vůně není příjemná vosám a dalšímu hmyzu, který se do kuchyně může snadno dostat otevřeným oknem. Odstraní ale také nečistoty, navíc ho můžete použít na jakýkoliv povrch. Vhodný je například na čištění prádla, protože odstraní viry i plísně. Po nemoci se tak vyplatí povlečení vyprat právě v čajovém oleji.

Olej snadno seženete v lékárně, pokud byste si ho chtěli udělat doma, bude to velmi obtížné, protože čajovník roste v Austrálii. Cena jedné lahvičky není nijak závratná a navíc si olej můžete ještě naředit. Měl by být uskladněný ve tmavém skle a na tmavém místě, aby se udržely jeho vlastnosti.

Zdroj: https://howtogetorganizedathome.com/tea-tree-oil-to-kill-mold/