Smiling Girl Opening Her Mouth Showing Long Big Giant Tongue Isolated White Wall Looks Shocked Attracted Wondered Astonished Copyspace Ad Human Emotions Marketing

Bílý povlak na jazyku zmizí snadno. Domácí prostředky ústa uzdraví a zbaví zápachu

Důvody pro vytvoření bílého povlaku na jazyku jsou mnohé. Na jedné straně to může být důsledek chyb vyplývajících z péče o dutinu ústní a na druhé straně příznak vážného onemocnění. Zdravý jazyk je mírně růžový, při jakékoli změně barvy jazyka byste měli zpozornět.

Příznaky bílého povlaku

Bílý povlak na jazyku je signálem, že se v těle děje něco špatného. Pokud zaznamenáte velké bílé skvrny na jazyku, které dodatečně keratinizují, můžou být příznakem rozvíjejícího se nádoru. Pokud jste si na druhé straně všimli šedobílého povlaku na jazyku, jděte za lékařem, aby vyloučil možnost břišního tyfu. Charakteristickým znakem této nemoci je také skutečnost, že povlak nezakrývá špičku a okraje jazyka.

Pokud se nejedná o závažnou nemoc, není těžké se bílého povlaku zbavit. Doma najdeme spoustu přípravků, které nám pomohou se problému zbavit. Pro tento úkol budou nejlépe fungovat přírodní produkty, které nedráždí jazyk a ústa. Kromě toho přispějí k boji proti bakteriím a osvěží ústní dutinu. Aby přinesly skutečný výsledek, je vhodné k nim přidat čištění jazyka kartáčkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Bílý povlak zmizí díky jednoduchým prostředkům

První možností je aloe vera, která zklidňuje podráždění. Kromě toho tato rostlina ničí škodlivé patogeny, díky čemuž eliminuje nepříjemný zápach z úst. Vše, co musíte udělat, je nalít šťávu z aloe vera do sklenice a opláchnout si jí ústa. Na konci můžete použít kartáček na jazyk, abyste se zbavili sedimentu. Dalším prostředkem je potravinový glycerin. Má dezinfekční účinek, díky kterému snadno odstraní bakterie a vyčistí dutinu ústní.

Abyste se zbavili nepříjemného povlaku, položte malé množství tohoto produktu na jazyk a poté jej jemně rozetřete měkkým zubním kartáčkem. Nechte působit pět minut a nakonec si důkladně vypláchněte ústa a máte hotovo. Jedlá soda je látka s antibakteriálními a exfoliačními účinky, takže vám pomůže povlak vyčistit. Citronová šťáva na druhé straně umožní zbavit se zápachu z úst. Roztok připravíte smícháním obou složek v poměru 1 : 1.

Zdroj: https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/17654-white-tongue