Tourists Nature

Zima je ideálním obdobím pro zahraniční dovolenou a nové zážitky

Zima může být nádherným obdobím pro cestování, pokud víte, kam se vydat. Když padne sníh a přijde chladnější počasí, mnoho destinací nabízí kouzelné zimní scenérie, zimní sporty a příležitost k relaxaci v horkých pramenech. Zde je několik zimních cestovatelských destinací, které stojí za návštěvu:

1. Alpy, Rakousko a Švýcarsko

Alpy jsou jednou z nejpopulárnějších destinací pro zimní sporty a lyžování na světě. Rakousko a Švýcarsko nabízejí nekonečné možnosti pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní. Kromě toho můžete navštívit malebná horská městečka, jako je Innsbruck, Zell am See nebo Interlaken, a užívat si krásné zimní scenérie.

2. Finsko

Finsko je ideální destinací pro ty, kteří chtějí zažít pravou zimní atmosféru. Můžete si vyzkoušet jízdu na saních tažených soby, projížďky na sněžných skútrech a procházky na sněžnicích. Navštivte také hlavní město Helsinky a ochutnejte tradiční finskou saunu.

3. Island

Island je zimní ráj pro ty, kteří hledají dramatickou krajinu a unikátní zážitky. Můžete se podívat na polární záři, navštívit termální prameny, prozkoumat ledovce a gejzíry a podniknout dobrodružné výlety po ostrově.

4. Kanada

Kanada je známá svými zimními sporty a přírodními krásami. Města jako Whistler, Banff a Jasper nabízí skvělé možnosti pro lyžování a snowboarding. Navíc můžete pozorovat divokou zvěř a užívat si ledového bruslení na zamrzlých jezerech.

5. Japonsko

Japonsko je skvělou destinací pro milovníky sněhu a teplých pramenů. Hokkaido je známé pro své skvělé lyžařské střediska, zatímco region Kyūshū nabízí relaxaci v horkých pramenech a tradiční japonskou kuchyni.

Bamboo Forest Asian Woman Wearing Japanese Traditional Kimono Bamboo Forest Kyoto Japan
Zdroj obrázku: Freepik

6. Norsko a Švédsko

Severní Skandinávie je ideálním místem pro pozorování polární záře a zimní outdoorové aktivity. Navštivte norské fjordy, švédské Laponsko nebo jsi vyzkoušejte zimní rybaření v norských fjordách.

7. Nový Zéland

Pokud hledáte zimní destinaci na jižní polokouli, Nový Zéland je skvělou volbou. Jižní ostrov nabízí skvělé možnosti pro lyžování a snowboarding, zatímco Severní ostrov má termální prameny a krásné pláže.

8. Colorado, USA

Stát Colorado je známý pro svá lyžařská střediska, jako je Aspen a Vail. Tato místa nabízejí prvotřídní lyžařské tratě a pohostinné horské vesnice.

9. Jižní Korea

Jižní Korea má skvělé lyžařské střediska, jako je Yongpyong nebo Alpensia, která byla využita během Zimních olympijských her 2018. Můžete také ochutnat tradiční korejskou kuchyni a navštívit historická místa.

10. Škotsko, Velká Británie

Pokud hledáte zimní krásy na Britských ostrovech, Škotsko má co nabídnout. Skotské vysoké hory jsou ideálním místem pro zimní turistiku a lyžování, a můžete si vychutnat také skotskou kulturu a whisky.

Při plánování zimního výletu je důležité zohlednit své zájmy a preference. Ať už preferujete zimní sporty, pozorování divoké přírody nebo relaxaci v teplých pramenech, existuje mnoho destinací po celém světě, které nabízejí nezapomenutelné zimní zážitky. Nezapomeňte také zkontrolovat aktuální cestovní podmínky a doporučení zdravotních orgánů v souvislosti s COVID-19, abyste mohli svůj zimní výlet plánovat bezpečně a s radostí.

Zdroj: https://travel.usnews.com/rankings/best-winter-vacations/