Woman Wrapped Plaid Looks Sick Ill Sneezing Coughing Sitting Home Indoors

Alergie propukají také v zimě. Zdroj se nachází přímo doma tam, kde jsme nejčastěji

Kvůli pandemii covidu-19 trávíme v posledních dvou letech doma mnohem více času než kdy dřív. Z tohoto důvodu se mnohem více objevily zimní alergie, které si mnoho lidí plete s virovými infekcemi, protože mají často podobné příznaky. Možná jste si všimli, že rýma, svědění očí nebo kašel se vám zhoršují v jedné místnosti. To znamená, že máte doma roztoče, na které vaše tělo reaguje.

Co dělat, když rýma nezmizí po týdnu?

Příznaky alergie byste rozhodně neměli podceňovat. Pokud máte neustále potíže, které nemizí, konzultujte vše se svým lékařem. Může vám nechat udělat testy a případně nasadit inhalátor nebo léky, které vám pomohou s alergiemi. Alergická rýma se může postupem času rozvinout do astma a zvýšit citlivost imunitního systému i na jiné alergeny než původně, proto byste tento problém neměli zanedbat.

Zdroj obrázku: Freepik

Chraňte se před roztoči

Většina roztočů na vás doma čeká v posteli. To znamená, že se o ni musíte správně starat. Nezapomínejte pravidelně měnit ložní prádlo a alespoň dvakrát za rok vyprat i povlak na matraci, peřiny a polštáře. Ložní prádlo byste měli měnit každé dva týdny a prát na 60 stupňů. Chcete-li se roztočů zbavit natrvalo, přidejte do pracího prostředku pár kapek eukalyptového oleje. Jakmile se probudíte, nechte povlečení volně rozložené a okno dokořán alespoň 30 minut každé ráno. Jednou za týden je dobré položit deky a polštáře přímo do okna a nechat je provětrat.

V ostatních místnostech je vhodné zbavit se všeho nepotřebného, v čem se drží roztoči. Sem patří zejména závěsy, deky, ozdobné polštáře nebo koberce. Pravidelně vysávejte pohovku vysavačem s HEPA filtrem a jinak nechte všude jen povrchy, které můžete snadno utřít vlhkým hadříkem. Podlahu můžete vytřít přírodním čistidlem, které vyrobíte z 10 kapek esenciálního oleje, půl šálku octa a 5 litrů horké vody. Budete mít krásně čistý domov, aniž byste museli používat škodlivé chemikálie.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/allergies/winter-allergies