Aloe 4529704 1920 1024x680[1]

Aloe vera je nejen krásnou dekorací. Jeho účinky na zdraví i krásu využijeme každý den

Přípravky s aloe vera jsou doporučovány alergikům pro jejich prospěšné pečující vlastnosti. Tato rostlina obsahuje polysacharidy, které pomáhají zbavit tělo toxinů a alergenních látek. Jak ji správně využívat, aby vám přinášela užitek?

Dužina aloe vera obsahuje mastné kyseliny: linolovou, linolenovou, kaprylovou, olejovou a stearovou. Tyto látky jsou velmi účinné pro zmírnění alergií. Kromě pozitivního vlivu na alergie má aloe také mnoho dalších léčivých vlastností, používá se mimo jiné na rány a odřeniny, a jeho šťáva dokonce zlepšuje zrak.

Bojuje proti akné

U mladých lidí je aloe především známé pro své léčivé účinky akné. Aknózní pleť vyžaduje zvláštní zacházení a speciální péči, která je šetrná. Aloe vera je skvělé v tom, že efektivně zabraňuje podráždění. Z této rostliny se dají vyrobit velmi účinné masky.

Zdroj obrázku: Pixabay

Připravte si pečující masku

Budete potřebovat jeden list aloe, čajovou lžičku tvarohu a medu. Z listu oddělte zelenou vnější slupku a dužinu propasírujte přes síto. Následně je nutné dužinu dobře promíchat s medem a tvarohem, až vznikne hladká hmota. Masku nanášejte ihned po vyrobení a nechte působit nejméně deset minut.

Tělové mléko

Hodit se vám budou dva čerstvé listy. Dužinu propasírujte přes síto a gel smíchejte se 100 g panenského olivového oleje. Poté směs nalijte do dobře uzavíratelné lahve a uložte až na dva týdny do sklepa. Nezapomeňte směs denně protřepat a poté ji prolisujte přes plátno. Uchovávejte v lednici a aplikujte dle potřeby.

Jak vyrobit aloe nápoj?

Připravte si 5–6 listů tříletého aloe vera. Okraje seřízněte a lžící vydlabejte dužinu. Promíchejte ji a přidejte k ní tolik minerální vody, aby byla konzistence tekutá. Nalijte směs do tmavé lahve a dejte do chladničky na maximálně týden. Pijte dvě lžičky denně před snídaní. Aloe nápoj můžete samozřejmě koupit i v obchodech se zdravou stravou, ale tyto nápoje jsou vždy doslazované a plné konzervantů, které kvalitu nápoje snižují a zbavují aloe některých přirozených účinků.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/aloe-vera-redness