Young Womans Hands Nail Manicure

Bramborový zábal pokožku rukou vyživí a zjemní na dotek

Ruce jsou jednou z nejvíc namáhaných částí našeho těla. Právě proto si také zaslouží velmi dobrou péči. Pěstěné ruce jsou navíc naší vizitkou. Přeci jen už při seznámení a podání ruky na nás člověk udělá jistý dojem. Jak tedy zajistit, aby byly naše dlaně hebké, ale zase ne příliš mastné, a aby dobře vypadaly? Právě to a ještě daleko více se dozvíte v dnešním článku.

Snažte se poničení pokožky předejít

Ideálním způsobem, jak o pokožku nejen na rukách nejlépe pečovat, je zabránit jejímu poškození či přehnanému namáhání. To znamená, že pokud víme, že budeme pracovat s chemikáliemi či jinými agresivními látkami nebo budeme pokožku opotřebovávat, je dobré si vzít ochranné rukavice. Samozřejmě pokud vám rukavice nevyhovují, je potřeba, abyste poté o dlaně o to více pečovali.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak o pokožku správně pečovat

Krém na ruce by měl být ve výbavě každé ženy. Ne všechny ale můžeme mít celý den ruce namazané. Přeci jen to není moc praktické. Vše vám klouže a ještě všude necháváte mastné fleky. Místo toho můžete vyzkoušet domácí zábal na ruce. Vyrobit ho navíc zvládnete z naprosto běžných surovin, které máme každý doma. Potřebovat budete bramboru a mléko či smetanu. Bramboru nejprve uvařte a poté rozmačkejte. Poté k ní přidejte lžíci smetany či mléka. Směs promíchejte, naneste na ruce a zabalte do potravinové fólie. Nechte působit několik minut a poté smyjte. Ruce pak ještě ošetřete krémem. Brambora je bohatá na vitamín C a pokožku tak krásně zklidní. Mléko či smetana pak poslouží zejména k výživě kůže, protože obsahují vitamíny A a E.

Opomínat byste neměli ani peeling neboli mechanické odstraňování odumřelých kožních buněk. Použít můžete jak kupovaný produkt z drogérie či supermarketu, tak vlastní domácí recepturu. Vámi zvolenou směs stačí nanést na ruce a několik minut jemně masírovat.

Zdroj: https://thesomersettoiletryco.co.uk/blog/how-to-care-for-hands-the-ultimate-guide/