Color Year 2022 Very Peri Clear Bubble Foil Wrapping Close Up Texture Background Trendy Color

Bublinkovou fólii milují děti i dospělí. Kromě zábavného praskání najde i praktické využití

Bublinková fólie je nejpoužívanějším obalovým materiálem, ale co s ní, když vybalíte novou televizi nebo mixér? Vyhodit do kontejneru na plasty? Jednou z možností je hned začít praskat jednotlivé bublinky, což je zábavné a uklidňující zároveň. Tuto činnost milují děti, které začnou prsty ničit jednotlivé bublinky a skončí radostným hopsáním po balicí fólii, která vydává třaskavé zvuky. Bublinková fólie však najde celou řadu upotřebení, proto byste ji rozhodně neměli vyhazovat, raději ji stočte do role a schovejte, bude se hodit!

1.     Antistresová pomůcka

Jak již bylo řečeno, praskání bublin odbourává stres a pomáhá zklidnit. Praskat mohou dospělí i děti, je to nenáročná a zábavná činnost pro uklidnění a zbavení stresu.

2.     Obalový materiál

Použitá bublinková fólie se hodí jako další obalový materiál při zasílání zboží i při stěhování, především na zabalení křehkých skleniček nebo talířů. Vhodné je také šetrně zabalit sezónní věci před uskladněním do sklepa, nepoškodí se a ani nezapráší.

3.     Ochrana před deformací

Kabelky naházené do skříně, boty bez ladu a skladu v botníku? Především kožené výrobky jsou citlivé na deformaci, bublinková fólie se hodí na vycpání vnitřků, aby nedošlo ke zborcení nebo poškození svrchního koženého materiálu.

Zdroj obrázku: Freepik

4.     Taštička na telefon nebo tablet

Jak vyrobit snadno obal na telefon nebo tablet? Pomůže bublinková fólie, díky níž nedojde k poškození displeje. Stačí vystřihnout požadovaný rozměr, aby se do něj elektronika vešla a slepit páskou nebo lepidlem.

5.     Jednoduchý termoobal

Víte, že díky bublinkové fólii můžete mít jídlo teplé a nápoje studené až po dobu 2–3 hodin? Záleží samozřejmě na okolní teplotách, ale z bublinkové fólie lze snadno vyrobit jednoduchý termoobal. Funguje také na chlazené i mražené potraviny, které lze snadno převézt z obchodu domů nebo na chalupu. Stačí zboží zabalit do bublinkové fólie a nemusíte mít strach, že se po cestě domů koupené mražené výrobky rozmrazí nebo maso či uzeniny v horku zkazí.

Zdroj: https://www.foambubble.com/why-does-bubble-wrap-relieve-stress, https://www.housebeautiful.com/uk/renovate/diy/tips/a1229/alternative-uses-bubble-wrap/