Businesswoman Sitting Computer Desk Office Joining Video Conference

Některé ženy ve zralém věku se stále pyšní hladkou a pevnou pokožkou. Známe jejich tajemství

S blížící se menopauzou tělo ztrácí nejen pevnost, ale můžete pozorovat také jiné změny, které souvisí právě s přechodem. Na něj se můžete včas připravit, protože existují způsoby, jak mít pokožku hladkou i ve vyšším věku. Menopauza vás tak nepřekvapí. I když v padesáti letech musíte pokožce věnovat více péče, určitě to stojí za to.

Stárnutí nezastavíte, ale můžete stárnout s grácií

Svou pleť můžete udržovat v kondici po celý život. Rozhodně se není za co stydět, pokud budete používat krémy přímo určené na stárnoucí pokožku. Můžete si také pravidelně čistit pokožku od odumřelých kožních buněk a nastartovat tak růst nových. K tomu se používá hrubý kartáč, kterým nastartujete také lymfatický systém. Díky takové masáži bude vaše tělo pevné i v důchodovém věku. Vždy začínejte od nohou a postupujte směrem nahoru pomalými pohyby.

Zralou pokožku musíte pravidelně vyživovat a hydratovat různými krémy. Nestačí jen obyčejné, ale musí mít v sobě účinné látky, které ji vyživí, promastí a zregenerují. Použít můžete bambucké máslo nebo přírodní oleje, které můžete používat klidně každý den, protože neobsahují chemii. Už po měsíci uvidíte, že vaše pokožka je pevnější a hladší.

Zdroj obrázku: Freepik

Stárnutí těla způsobuje nedostatek pohybu a špatná strava

Pravidelným pohybem si nejen zpevníte tělo, ale také bude vaše pokožka zdravější. I ve vyšším věku se můžete věnovat oblíbenému sportu, ať se jedná o chůzi, nebo jízdu na kole. Vyzkoušet můžete i netradiční sporty, oblíbený je například nordic walking. Vyhnete se nejen kilogramům navíc, ale snížíte tím také riziko vzniku cukrovky nebo mozkové mrtvice.

Důležité je stravovat se zdravě, zapomenout na sladkosti a jinak skryté cukry a sacharidy, kvůli kterým se vaše tělo dostává do stavu, za jaký byste se mohli stydět. Cukr totiž způsobí, že pokožka bude stárnout rychleji, objevit se mohou šediny. V průměru bychom denně měli sníst asi 6 lžiček cukru, pravdou ale je, že je to více než 4krát tolik. Jestli máte na sladkosti chuť, dejte si místo toho sklenici vody nebo kousek jablka. Uvidíte, že vás chuť přejde.

Zdroj: https://www.eatthis.com/news-ways-to-not-look-older-after-50-experts/