Medium Shot Woman Holding Thermos

Díky domácímu spreji čepice v zimě vlasy nerozcuchá

Každý vlas jinam a účes zničený? Z toho důvodu zejména ženy odmítají v zimě nosit čepici nebo šálu kolem krku, protože statická elektřina dokáže zničit mnohahodinový vlasový styling. Jenže nastydnout na dutiny je velmi nepříjemné, jak tedy situaci elegantně vyřešit? Stačí znát jednu osvědčenou vychytávku, která zamezí vzniku statické elektřiny, účes zůstane naprosto dokonalý, přitom bude hlava a krk v teplíčku.

Vlasy do všech stran

V zimě si často musíme vybrat mezi dokonalým účesem nebo teplem. Mnozí dávají raději v sázku zdraví, protože se obávají, že čepice jim naprosto znehodnotí vytvořený účes. Nachlazení nebo následně ucpané nebo dokonce zanícené dutiny bývají daň za nenošení čepice. Vše jen kvůli tomu, že při nošení čepice vzniká statická elektřina, kvůli které vlasy bývají po sundání pokrývky hlavy rozcuchané. To je zcela zbytečné.

profile-portrait-stylish-smiling-lady-knitted-cap-colorful-scarf-is-sitting-outdoor-bench-waiting-friends-city
Zdroj obrázku: Freepik

Za výboji stojí oděvy i obuv

„Au, to byla rána!“ Výboje statickou elektřinou vznikají třením materiálů, pak už jen stačí málo. Při nošení čepice se naopak vlákna dotýkají vlasů, přičemž šupinky povrchu vlasů k sobě nepřiléhají těsně, vznikají dva kladné póly a tím dochází k odtahování vlasů, proto po sundání čepice jsou vlasy rozcuchané. Ve vyšší míře vzniká statická elektřina při nošení oděvů a obuvi z umělých materiálů, jako jsou akryl, polyester, polyamid nebo lycra, přírodní materiály jsou pro záchranu účesu vhodnější. K tomu ještě stačí použít jeden trik a styling zůstane vždy perfektní.

Příprava antistatického roztoku

Postříkat čepici a šálu, obléci a jít. Účes zůstane beze změny, když se aplikuje antistatický roztok, který je možné levně vyrobit doma. Na přípravu je potřeba:

  • destilovaná voda – 1 sklenice
  • ocet – ¼ šálku
  • glycerin – 1 lžíce

Přísady se smíchají v lahvičce s rozprašovačem, důkladně se protřepají a použijí na čepici a šálu před odchodem z domu. Vlasy nebudou trpět na statickou elektřinu a účes vždy bude perfektní.

Zdroj: https://thestyleinsider.squarespace.com/blog-2/blog-post-title-one-fc3z9