Minimalistic Kitchen Corner With Appliances

Čistý dřez je základem pro každodenní práci v kuchyni

Dřez je věc, která nesmí chybět v žádné kuchyni. Přeci jen ho používáme alespoň na umývání nádobí. Jeho využití je ale samozřejmě daleko širší. Právě jeho účel je také důvodem, proč je tak důležité, aby dřez byl správně udržovaný. Přeci jen neumyjeme pořádně talíř na znečištěném místě. Jak ale na dřez jako nový bez toho, abyste ho poškrábali nebo v obchodě nechali majlant za čisticí prostředky? Právě to se dozvíte v dnešním článku.

Záleží na tom, jaký typ dřezu máte

Každá kuchyň je jiná a i dřezů existuje spousta variant. Nejčastěji se v českých domácnostech vyskytuje dřez nerezový. Můžeme se ale setkat jak s jinými materiály, tak i barevnými variacemi. V dnešní době jsou čím dál populárnější dřezy kameninové a můžeme vidět i třeba měděné varianty. Světlejší povrchy také budou vyžadovat jinou péči než ty tmavé.

Zdroj obrázku: Freepik

Na co si dát při čištění pozor

Jedna z věcí, které byste měli při umývání dřezu vždy vynechat, jsou nástroje či prostředky s větší tvrdostí, než je materiál dřezu. Právě proto byste nikdy neměli používat drátěnku či jiné kovové nástroje a pozor byste si měli dát také na prostředky s hrubší strukturou, jako je například písek. Při jejich použití totiž může dojít k nenávratnému poškození zejména ve formě poškrábání.

Také si dávejte pozor na chemické reakce, které můžou určité prostředky obzvláště s kovem vyvolat. Může tak dojít ke změně barvy. Ideální je vyhnout se chemikáliím, jako je chlor či amoniak.

Co tedy na dřez beze strachu použít

Co byste tedy měli k umytí dřezu použít? Pokud ho udržujete pravidelně, bohatě vám bude stačit houbička a prostředek na mytí nádobí. Pokud je ale nános špíny větší, pomoci vám může třeba jedlá soda či kyselina citronová. Aby vám na nerezu či jiných materiálech nezůstávaly mapy, můžete k vyleštění použít hadříky z mikrovlákna, pro které doma najdete široké využití.

Zdroj: https://www.maids.com/cleaning-hacks/how-to-clean-kitchen-sinks-and-drains/