Front View Boy Playing With Xylophone

Děti jsou doma ve větším nebezpečí, než se zdá. Zdánlivě neškodné předměty je mohou i zabít

I když se na to na první pohled nezdá, některé předměty mohou být pro malé dítě nebezpečné. Jedná se o takové, se kterými možná už přišlo do styku, ale pokud se nestalo něco zlého, neuvědomíte si, že se jedná o možnou hrozbu. Jsou to předměty, které můžete denně používat, ale měli byste je dávat z dosahu malých dětí, dokud nebudou reagovat na vysvětlení, proč takové věci nebrat do ruky.

Zdánlivě neškodné jsou magnety nebo baterie

Magnety jsou předměty, které zdobí většinou naše lednice nebo i jiný nábytek. Jsou skvělou hračkou také pro děti, dnes se dokonce prodávají kalendáře s magnety, které pomohou dětem naučit se dny v týdnu a různé činnosti. Velmi malé děti by se ale magnetům měly vyhnout. Jejich spolknutí totiž může znamenat velký problém. Magnety mohou slepit střeva a návštěva lékaře pak bude nezbytná. Větší děti už by měly chápat, proč jsou magnety nebezpečné.

Problémem mohou být také baterie, obzvláště takové, které jsou malé a vejdou se dětem do úst. Používáme je často, najdeme je v ovladačích, hodinkách, lampičkách nebo hračkách. Pokud se k nim dítě dostane a spolkne je, může se jejich obsah rozlít do žaludku dítěte, což může v nejhorších případě způsobit i smrt.

Zdroj obrázku: Freepik

Nebezpečné mohou být kartáčky na zuby nebo igelitové pytlíky

Zubní kartáčky, příbory nebo brčka na pití mohou být pro malé děti také nebezpečné. Pokud si s nimi hrají, skáčou nebo jinak dovádějí, snadno se mohou dostat do úst a krku, kde způsobí zdravotní problémy. Proto je nutné zajistit, aby si malé děti čistily zuby jen pod dohledem dospělého.

Hrozbou mohou být také igelitové sáčky, které si děti s oblibou dávají na hlavu. Mohou se ale snadno přidusit a také zde je třeba dávat pozor. Problémové mohou být předměty, které si snadno mohou obvázat kolem břicha nebo krku. Stačí pak malé zatáhnutí a neštěstí je na světě. Kabely, šňůry nebo popruhy by měly být z jejich dosahu dostatečně daleko a vysoko.

Zdroj: https://www.bannerhealth.com/healthcareblog/teach-me/7-dangerous-objects-for-babies-and-toddlers