Satisfied Smiling Girl Showing Curly Hair After Hairdressing Beauty Salon

Domácí regenerační péče vlasy po zimě posílí

Zimní čas a mrazivý vzduch mají na kvalitu vlasů negativní vliv. Není proto divu, když se vám budou zdát na jaře vaše vlasy jakoby bez života, suché a lámavé. V takovém případě přichází na řadu vyživující péče, kterou byste svým vlasům měli dopřát. Jak na to?

Dodejte vlasům potřebnou výživu

Máte-li roztřepené konečky vlasů, je vhodné je trochu zastřihnout, aby se vám dále nelámaly. Docílíte tím jejich lepšího vzhledu. Vlasy je však třeba také vyživovat, a to vnitřně pomocí stravy s obsahem vitamínů a minerálů. Výborný je biotin, vitamín C a E. Ty lze užívat i formou potravinových doplňků. Ale to není všechno. Vlasům prospěje maska, která jim dodá výživné látky zvnějšku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si připravit hydratační masku na vlasy

Česáním, barvením, žehlením, kulmováním nebo fénováním mohou vlasy trpět. Maska jim udělá dobře. Připravte si ji z:

  • 15 g kokosového oleje,
  • 4 ml arganového oleje,
  • 4 ml jojobového oleje,
  • 15 ml kokosového mléka,
  • několika kapek ricinového oleje.

Všechny potřebné suroviny je možné koupit v drogeriích, kde jsou běžně k dostání. Jednotlivé ingredience dáte do hlubší misky a důkladně promícháte. Domácí masku na vlasy nanesete na suché vlasy a necháte působit asi 15 minut. Potom si je umyjete pomocí šetrného šamponu na poškozené vlasy. Díky masce budou vlasy zářivější, lesklejší a pevnější. Masku si lze dopřát jednou za dva týdny, v případě potřeby i častěji.

Domácí peeling na pokožku hlavy

Kromě vlasů byste se měli dobře starat také o pokožku hlavy. I ona může trpět chladným počasím. Prospěje jí, když ji zbavíte odumřelých buněk, což lze udělat pomocí domácího peelingu. Stačí, abyste vlasový šampon smíchali s cukrem v poměru 2 : 1. Touto směsí si pokožku hlavy umyjete, přičemž ji budete dobře masírovat. To podpoří vlasové cibulky v růstu. Peeling je možné aplikovat jednou týdně.

Zdroj: https://www.betternutrition.com/natural-living/7-way-nourish-hair/, https://www.womansday.com/style/beauty/g2276/homemade-hair-treatments/