Tableta Do Mycky

Domácí tablety do myčky nádobí dokonale umyjí, přitom jsou levné a ekologické

Myčka patří mezi největší domácí pomocníky, protože umývá hromady špinavého nádobí a šetří čas. Nedochází k plýtvání energiemi jako při ručním mytí pod tekoucí vodou. Ke svému chodu ale potřebuje tablety, které bývají plné chemikálií a nehorázně předražené. Můžete si však vyrobit vlastní s vůní podle představ, ekologické a navíc doslova za půl darma!

Ingredience

Co budete na přípravu domácích tablet do myčky potřebovat? Většinu přísad máte samozřejmě doma, o to snadnější je jejich výroba. Na 36 tablet si připravte:

  • 2 sklenice jedlé sody,
  • 1 sklenici soli,
  • půl sklenice kyseliny citronové,
  • 1 sklenici vody,
  • formičky na výrobu ledových kostek.
Zdroj obrázku: Pixabay

1.    Připravte si jedlou sodu

Pro přípravu tablet do myčky si musíte připravit jedlou sodu, je nutné ji zahřát, aby byla ideální na mytí nádobí. Vysypte jedlou sodu na plech a vložte do předehřáté trouby na 200 °C, čas od času ji promíchejte, aby se nepřipálila, a nechte zahřívat asi 30 minut. Jedlá soda získá matnější a aromatičtější konzistenci.

2.    Smíchání přísad

Zahřátou jedlou sodu vložte do misky, smíchejte ji s ostatními přísadami. Po promíchání přidejte vodu. Přilívejte vodu postupně, protože směs bude pěnit a musíte vždy počkat, než přidáte další. Až všechny přísady vstřebají veškerou vodu, vznikne měkká pasta.

3.    Naplňte pastou formičky na led

Připravenou směs pomocí lžičky vložte do formiček na kostky na led, počítejte, že jedna lžička je přibližně jedna ledová kostka.

Zdroj obrázku: Pixabay

4.    Skladování

Tvořítko na led se směsí nechte odležet alespoň 30 minut, protože jen tak tablety dostatečně ztuhnou. Poté je můžete vyjmout z formičky a vložte do sklenice. Poté ji nezapomeňte řádně uzavřít víčkem napevno, protože by mohly zvlhnout. Nikdy nenechávejte sklenici otevřenou, aby nedošlo k poškození domácích tablet do myčky.

5.    Používání

Domácí tablety do myčky používejte dle potřeby. Pro dodání vůně můžete přidat několik kapek éterického oleje, případně před použitím kápnout ekologický mycí prostředek. Nádobí bude zářit čistotou a příjemně vonět!

Zdroj: https://www.popsci.com/story/diy/make-diy-dishwasher-detergent-tablets/