Young Girl Is Holding Cleaning Product Gloves Rags Basin White Wall

Umyvadlo i toaleta budou hygienicky čisté díky jednoduchým a levným metodám

koupelně má většina lidí minimálně jedno umyvadlo, přičemž velký počet koupelen je zároveň vybaven i toaletní mísou. Jejich čištění není jednoduché, protože představuje zvýšené nároky na hygienickou čistotu celé místnosti, které lze dosáhnout jak použitím účinných, ale obvykle poměrně agresivních chemických prostředků, tak i přírodnějšími metodami, které mají rovněž překvapivě dobrý účinek.

Běloskvoucí a zářivé umyvadlo

Před vlastním mytím umyvadla je třeba z něj odstranit všechny předměty, abyste měli celou jeho plochu volně k dispozici. K čištění budete nejprve potřebovat klasický ocet, kterým nechejte nasáknout houbičku na nádobí. Pomocí ní dobře otřete celou plochu umyvadla a nechejte jej působit alespoň čtvrt hodiny. Poté rozkrojte velký čerstvý citron, průběžně jeho řeznou plochu namáčejte do soli a vyčistěte jí plochu umyvadla včetně kohoutků. Poté umyvadlo opláchněte čistou vodou a vyleštěte kohoutky a baterii.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud se stane, že se na umyvadle objeví místa napadená rzí, je potřeba je dobře zasypat jedlou sodou a zkusit je vyčistit. Pokud je rez zažraná, bude třeba nechat směs vody a jedlé sody působit delší dobu a poté ji odstranit pomocí měkkého kartáčku a opláchnout vodou.

Toaleta jako nová

V toaletní míse se nejen přirozeně usazuje vodní kámen, ale také další nečistoty a mohou zde být i nebezpečné patogeny, které se šíří do vzduchu. Čištění toalety je tedy třeba věnovat zvýšenou pozornost.

Zdroj obrázku: Freepik

Toaletu dobře posypejte jedlou sodou a nechejte ji působit. Mezitím si vezměte láhev opatřenou rozprašovačem, naplňte ji vinným octem a dobře uzavřete. Ocet nastříkejte na vrstvu sody, přičemž díky rozprašovači máte jistotu, že se dostane i do těžko přístupných míst. Směs by měla začít reagovat a pěnit. Nechejte ji nějakou dobu působit a poté toaletu vyčistěte pomocí vhodného kartáče. Čistým octem ošetřete také sedátko, které neoplachujte vodu a pouze ho otřete. Pro příjemnější vůni ho můžete před otřením ještě potřít půlkou citronu. Toaleta tak bude hygienicky čistá a voňavá.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/ae/en/bathroom-cleaning/cleaning-the-bathroom-how-to-clean-the-washbasin-toilet-and-bath.html