Postava1

Typ postavy prozradí mnoho, třeba i sklon k určitým zdravotním problémům

Trendy se mění a s nimi i vnímání vlastního těla. Tvar naší postavy souvisí se sebevědomím a psychickou pohodou. Dnes už se ale za nadbytečné kilogramy nemusíme stydět a propadat beznaději, v módě je totiž rozmanitost a sebeláska, jejíž hlavní myšlenkou je to, že nezáleží na tom, zda máme větší bříško nebo hýždě, hlavní je své tělo milovat a důkladně se o něj starat. Každý člověk má odlišný typ postavy, což je dáno stavbou kostí a genetickou informací, kterou si v sobě neseme. Věděli jste ale, že podle toho, jak vypadá naše tělo, můžeme zjistit, jaké nemoci nás mohou ohrožovat a na co si dát pozor? Pojďme se podívat na nejčastější typy postavy a co nám o sobě samých prozradí.

Zdroj obrázku: Freepik

Ženská postava (Venuše)

Jak všichni víme, sošky Venuše se vyznačují velkými ňadry, stehny a zadečkem. Zde se u tohoto typu postavy nejvíce ukládá tuk, což je způsobeno vysokou hladinou estrogenu. Ženy s takovouto postavou se většinou nevyhnou ani celulitidě, která vzniká právě hromaděním tukové tkáně a nedostatečným prokrvením pokožky. Pokud jste majitelkou takto tvarované postavy, dejte si pozor na konzumaci nadbytečných tuků a dbejte na pravidelné kontroly u gynekologa, protože můžete mít sklony k tvorbě myomů a rakovině prsou, vaječníků a dělohy.

Mužná postava

Ženy, které mají široká ramena, úzký pas a neznatelnou pánev, by si měly bedlivě hlídat hladinu cukru v krvi a správnou životosprávu kvůli vyšší tvorbě hormonu kortizolu v nadledvinách. Tento typ postavy v sobě nese náchylnost k diabetu 2. typu, kardiovaskulárním onemocněním a rakovinám slinivky, žaludku a střev.

Zdroj obrázku: Freepik

Baculatá postava

Pokud máte silnější ruce, nohy a bříško, měli byste si ohlídat příjem vitamínů a minerálů, které jsou potřebné pro správné fungování imunity a celého těla.

Hubená postava

Ženy, které mohou sníst, co chtějí, a není to na nich znát, mohou mít problém se štítnou žlázou. Hypertyreóza způsobuje nadměrnou produkci hormonů, čímž dochází k úbytku na váze.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-body-shape-health, https://www.pennmedicine.org/updates/blogs/health-and-wellness/2019/september/body-shape