Mezi styly populární hudby si každý najde ten svůj

Hudba je univerzálním jazykem, který spojuje lidi po celém světě. Jednou z výrazných rysů hudby je její různorodost, která se projevuje v mnoha různých hudebních stylech. Tyto styly mohou být ovlivněny geografickým regionem, historickým obdobím, kulturními tradicemi a společenskými trendy. V následujícím článku se podíváme na některé z nejběžnějších hudebních stylů, které jsou dnes populární. 1. Pop: Popová hudba je jedním z nejběžnějších a nejpopulárnějších hudebních stylů na světě. Je známá pro své catchy melodie, jednoduché texty a široký zvukový záběr. Popoví umělci se často zaměřují na komerční úspěch a jejich písně jsou často hrány v rádiích a televizi.

Populární písně v době koronaviru lákají ty, kteří se nechtějí vzdát zpívání

Koronavirus pronikl i do muziky. Kapely a zpěváci nemohli koncertovat, tak někteří o epidemii nebo rouškách nahráli písničku. Okamžitě na aktuální dění reagoval také portál Supernoty.cz, který převedl skladby do not, aby si je mohl, kdo chce, zahrát a zazpívat. Jako první přišel s hudebním návodem ”Jak na koronavirus” písničkář Pokáč, který v rámci svého cyklu ”Rychlovky” napsal hned dvě písně k nynější pandemii. První nazval ”Jak na korona virus”, druhou pak ”Co dělat během karantény”.

Globus letos nebude mít adventní hodinu ticha. Věnuje ji českým umělcům, kteří přišli o možnost koncertovat

Globus se rozhodl finančně podpořit české zpěváky a hudební skupiny, kteří díky pandemii nemohou předávat své umění lidem a zároveň jim chybí i finanční prostředky. I přes tato omezení v pandemii své koncerty uspořádají. Budou je mít v hypermarketech Globus od 4.12. do 11. 12. denně od 17. do 18. hodiny. Skrze rozhlas hypermarketů budou pro veřejnost hrát Debbi, Klára Výtisková, skupina Nebe, O5 a Radeček, Kateřina Marie Tichá a další.