3088326355 B7e744c4a8

I ve vztahu se můžete cítit sama

By: Kevin N. Murphy

Máte partnera, ale i tak se cítíte sama? V podobném vztahu jsem žila i já vím úplně přesně, o čem je řeč. I přesto, že jsem měla přítele, žili jsme spolu, máme spolu dceru, tak i přesto jsem byla stále sama. S dcerou jsme jezdily samy po výletech, samy jsme spolu trávily víkendy, samy jsme jezdily na dovolenou a teď, když už i samy bydlíme, mám pocit, že je pořád vše při starém.

Co když se v takovémto vztahu nacházíte?

Určitě se necítíte šťastně a určitě vás to nijak nenaplňuje. Toužíte po tom s někým sdílet své radosti, ale i starosti, ale ten někdo vám k tomu jaksi chybí a to i když je vedle vás.

Sice s vámi žije, ale to je asi tak to jediné, co vás spojuje. Má váš muž vlastní zájmy? Nenaplňuje ho to, že tráví čas s vámi? Pak od něj odejděte. Nic se nezmění a vám utíká štěstí mezi prsty. Tento člověk si žije sám svůj život a dost možná v něm hraje roli i jiná žena a takto to bylo i u nás. K čemu vám tento vztah je? Naplňuje vás něčím? Vůbec ne, a vy přitom máte právo na to být šťastná a najít si partnera, se kterým budete společně žít a ne přežívat jeden vedle druhého. Vykašlete se na vztah, kde je nuda a kde jste vlastně pouze sama za sebe.

Vězte, že tato situace se nikdy k lepšímu nezmění

I já jsem doufala v to, že to bude jednou jinak, ale nebylo to tak. Naopak, bylo vše jen a jen horší. I ve vztahu se můžete cítit bohužel sama. Myslím, že nás, co něco takového prožíváme, nebo jsme prožívaly, není bohužel málo. Někomu možná bude trvat déle, než na to přijde a dost možná ho k tomu donutí až nějaká věc, která bude tou poslední kapkou a u které si řekne, že toto nemá zapotřebí a vztah ukončí.

Víte co je na tom ale nejhorší, že když se pak toto stane, tak najednou partnerovi dojde, že vás ztrácí a začne se měnit. Jenže je to ve chvíli, kdy už je pozdě a kdy jsou karty rozdané.