Modern Vintage Interior Living Room Blueprint Home Decor Concept Green Couch With Marble Table Blue Wall Hardwood Flooring 3d Render

Inspirujte se trendy v bydlení a zařiďte svůj domov harmonicky i prakticky

Domov není jenom místo, kam chodíme přespat. Je to prostor, kde trávíme většinu našeho života. A tomu by měl odpovídat. Měli bychom se v něm cítit nejenom příjemně, ale měl by být také maximálně praktický. Jak toho docílit? Využitím aktuálních trendů v bydlení.

Zvolte správné barvy

To, jak se budete v interiéru cítit, ovlivní také použité barvy. Ty by vám měly být v první řadě příjemné a měly by dobře působit na vaši psychiku, i vyvolávat pozitivní emoce. Trendy v bydlení hovoří jasně a ideální barvy v interiéru jsou například výraznější žlutá, tmavě modrá nebo červená, ale i fuchsiově růžová. Kdo dá přednost spíše klasice, nic nezkazí ani barvou šedou, olivovou, nebo také může využít i různé odstíny hnědé. Pamatujte také, že doba, kdy se interiér maloval jen jednou barvou, je dávno pryč.

Vsaďte na minimalismus

Doba opulentních přeplácaných interiérů je naštěstí dávno pryč. Pokud je trend, který aktuálně dominuje, je to rozhodně minimalismus bydlení. Ten můžete zvolit už ve své jasné syrové podobě – třeba v podobě žárovek na drátech, nebo v podobě imitací betonu. Pokud je to na vás až moc obyčejné a syrový minimalistický interiér není šálkem vaší kávy, inspirujte se takzvaným skandinávským stylem. Je stále jednoduchý až minimalistický, ale pořád si dokáže zachovávat určitou příjemnost a útulnost.

Nezapomeňte na přírodu

Ne každý si může dovolit žít ve velkém domě, s terasou a zimní zahradou, která interiér s přírodou propojí nejdokonaleji, jak to jenom jde. Ale co lidé v bytech? Také je to možné. Stačí jenom pár správných pokojových květin. Právě rostliny byly jasné trendy v covidu, kdy byla řada lidí týdny doma a kontakt s přírodou chyběl. A zde musíme podotknout, že jsou trendy, které přežily generace. Jasně to potvrzuje obliba rostlin, jako je monstera, nebo také tchýnin jazyk. Vhodnou volbou je ale i zamiokulkas nebo lopatkovec. Samotný výběr také podřiďte svým zkušenostem, ale i velikosti interiéru. Kromě květin logicky nezapomínejte také na přírodní materiály. Jasnou volbou je i v dnešní době dřevo, které má pozitiva jak s ohledem na vzhled, tak kvalitu a životnost.

Buďte praktičtí

Pokud něco ve svém domově vylepšujete a inovujete, myslete na budoucnost. Na to, abyste danou věc využili i po letech a aby i za nějakou dobu vypadala moderně a stylově. Své o tom vědí rodiče dětí. Rostoucí nábytek je dalším trendem současné doby. Jeho výhody jsou zřejmé – jednoduchými modifikacemi umožní využití jak malými dětmi, tak ratolestmi odrostlejšími za několik let. Praktičnost tohoto nábytku je svázána i s financemi, kdy lze s takovým nábytkem dosáhnout zajímavé úspory.