Relaxed Young Female Model Tilts Head Has Makeup Fair Hair Dressed White Clothes

Přestaňte bojovat s mastnými vlasy a objevte způsob, jak jim dodat život a objem

Mnoho žen má problémy s mastnými vlasy. Ráno si je nadšeně umyjí, než jdou do práce, ale během dopoledne už je jejich účes splihlý a bez objemu. Tento proces se ale opakuje každý den a je potřeba s mastnými vlasy bojovat už od začátku, abyste si vlasy nemuseli mýt každý den.

Jak zabránit tomu, aby se vlasy mastily?

Nezáleží na ročním období ani na teplotě. Někteří vědci ale dokazují, že vlasy se mastí více od jara do podzimu. V mnoha případech stačí jen správné ošetření vlasů a budou působit úplně jiným dojmem. Někdy je ale potřeba zjistit, proč se vlastně vlasy mastí a co to způsobuje.

Důvodem může být nesprávná kosmetika, nevhodná pro váš typ vlasů. Zajděte si ke kvalitní kadeřnici, která poradí, jak se o vlasy starat a jakou používat kosmetiku, aby vlasy nezatěžovala a ty zůstaly hebké a lesklé. V kadeřnických salonech najdete mnoho přípravků, které jsou sice dražší, ale nespotřebujete jich tolik a navíc výrazně pomohou s péčí o vlasy.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyplatí se používat laky, pěny nebo suché šampony?

Suchý šampon je většinou první pomoc, pokud není možnost si vlasy standardně umýt. Nastříkáte na vlasy sprej, který jim na chvíli dodá čerstvý vzhled. Není ale zdravé používat ho příliš často, protože zatěžuje vlasy, stejně jako další stylingové přípravky. Důvodem mastných vlasů ale může být také špatná funkce štítné žlázy. Pokud jste vyzkoušeli už všechno a stále se stav vašich vlasů nelepší, zajděte k lékaři a nechte si udělat testy.

Dříve se říkalo, že pokud vlasy myjete každý den, není to pro ně zdravé. To dnes už neplatí, je ale potřeba používat lehkou kosmetiku. V případě mastných vlasů používejte enzymatické šampony. Využít můžete i domácí kosmetiku, která bude tvořená především z bylinek nebo léčivých rostlin. Vyzkoušet můžete také oplachy z kopřivy nebo jiných surovin, které najdete i doma v kuchyni.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/oily-hair-remedy