Flat Lay Crate With Ripe Apples With Copy Space

Jablka patří právem mezi nejoblíbenější ovoce. Tělo pročistí, a zatočí dokonce s kocovinou

Jablko je ovoce, které zná snad každý z nás, a neexistuje nikdo, kdo by ho alespoň neochutnal. Patří mezi potraviny, které jako miminko poprvé ochutnáme. Jablka mohou být sladká, kyselá, šťavnatá i bez chuti, v každém případě se ale jedná o potravinu, která je velmi zdravá pro naše tělo. Existuje mnoho odrůd, každá má něco do sebe a určitě mezi nimi najdete takovou, kterou budete jíst pravidelně. Proč jsou vlastně v našem jídelníčku tak důležitá?

Jablka obsahují živiny, které naše tělo potřebuje

Jablka jsou plná živin, které jsou důležité pro naše zdraví. Mimo jiné jsou plná vitaminu C, ale najdete v nich také B, E nebo K. Kromě toho obsahují i vápník a další prvky nezbytné pro naše tělo. Jablka jezte nejlépe se slupkou, protože právě ta obsahuje nejvíce živin. Do svého těla tak dostanete i vlákninu, která většině lidí chybí. Jablka mohou pomoci při problémem s trávicím systémem.

Vysoký obsah vlákniny zaručí, že se vám bude lépe trávit, přejdou bolesti břicha nebo žaludku, a můžete se tak snadno zbavit také zácpy. Jablka mají velký vliv na zdraví, především u lidí, kteří trpí vysokou hladinou cholesterolu nebo na kardiovaskulární onemocnění.

Zdroj obrázku: Freepik

Konzumací jablek můžete předejít kocovině

Jablka jsou plná pektinu, což je látka, která naše tělo čistí od toxinů. Výzkumy ukázaly, že pomáhá vylučovat z těla těžké kovy. Proto jsou jablka vhodná především pro kuřáky nebo obyvatele velkých měst, kde je vysoká koncentrace smogu. Šťáva z jablek je také skvělým lékem na kocovinu. Stačí jedna sklenice a doplníte potřebné vitaminy a látky, jako je draslík.

Jablko se může také při cukrovce nebo pokud držíte přísnou dietu. Je ale vhodné ho jíst pouze dopoledne, protože také obsahuje cukry. Můžete si ho ale dopřát místo čokolády, protože je plné vitaminů. Pokud jablek ale sníte hodně, můžete mít naopak s trávicím systémem problémy.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/food-news/heres-how-eating-an-apple-daily-can-help-in-weight-loss/articleshow/70860858.cms