Friends Drink Alcohol Eat Snacks Talk Celebration Wedding Communication Conceptx9

Jak vypadat elegantně a stylově na svatební hostině?

Každý, kdo dostal pozvánku na svatbu, si láme hlavu s oblečením. Pro ženy je to důležitější, protože chtějí vypadat elegantně, stylově a zároveň nikdo nechce zastínit nevěstu. Dosáhnout toho nemusí být na první pohled jednoduché.

Jestli chcete dodržet dress code na svatbu jako žena, musíte se držet pár základních pravidel. Pomůžeme vám na svatbu svých přátel, kde se budete cítit pohodlně a zároveň budete vypadat krásně.

Jaké boty zvolit na svatbu jako host?

Svatby se většinou konají v létě. Tomu musíte přizpůsobit výběr obuvi i šatů. Zvolte klasické lodičky nebo balerínky a budete vždy vypadat elegantně. Červené lodičky https://wojas.cz/obuv-zeny-lodicky/barva_cerveny budou působit hravě a zároveň elegantně. Na svatbu budou vhodné také boty na klínku nebo sandály na podpatku. Obecně byste si ale otevřené boty brát neměly. Na svatbu se mnohem více hodí uzavřená obuv.

Tipy na nejlepší šaty

Šaty by měly být z lehkého a pohodlného materiálu, protože v nich strávíte minimálně polovinu dne. Černou i bílou barvu nechte doma. Ideální jsou šaty ze saténu, ve kterých se budete cítit velmi pohodlně a ani v horkém létě se nebudete potit. Další možností jsou jednobarevné či pudové šaty. Nemusíte se vůbec obávat ani vzorů, jako jsou puntíky nebo květiny. Klidně se může jednat o drobný i větší motiv. Ze střihů máte na výběr hned několik skvělých možností:

  • koktejlky nebo krátké šaty ke kolenům s krátkými rukávy,
  • dlouhé volné šaty,
  • elegantní overal,
  • stylový kostýmek.

Největší chyby, jaké můžete udělat

Největším problémem samozřejmě budou bílé šaty, protože vás všichni budou považovat za nevěstu. Černá barva se také příliš nehodí, protože působí smutně. Neberte si ani výrazné a netradiční modely, protože můžete zastínit hlavní pár dne. Nevhodná obuv, viditelné spodní prádlo nebo příliš vyzývavé šaty se na svatbu také nehodí. Při oblékání myslete na to, že musíte působit elegantně a vkusně. A myslete také na to, že nejde o váš velký den a podle toho se oblékněte.

Jak je to se silonkami?

Tradiční dress code na svatby pro ženy říká, že k šatům vždy musíte mít silonky. Jedná se o společenskou událost, takže byste si měly vzít silonky, i když bude venku neuvěřitelné horko. Jestli jdete na svatbu v boho stylu s uvolněnější atmosférou, brát si je samozřejmě nemusíte. Na klasickou svatbu se bez nich ovšem neobejdete bez ohledu na počasí. Na kolik svateb se během letošního léta chytáte vy? A máte již připravené šaty, ve kterých půjdete?