Drinking Water Healthy Lifestyle Diet Concept Healthy Eating

Japonská vodní dieta pomůže nejen zhubnout, ale dokáže s tělem i myslí úplné zázraky

Japonská vodní dieta není na světě příliš známá, ale právě v Japonsku je velmi oblíbená. Přitahuje pozornost hlavně svým názvem, protože se nejedná o běžnou dietu, kterou by zvládnul každý. Má velmi omezená pravidla, ale během krátké doby dokáže s vaším tělem zázraky.

Japonská vodní dieta není dieta v pravém slova smyslu

Je to způsob, jak se naučit pít vodu. Jak je známo, spousta lidí nedodržuje pitný režim a to je mnohdy příčinou toho, že tloustnou, i když se jinak stravují zdravě. Zavodněné tělo se velmi rychle pozná. Pokud do svého jídelníčku zařadíte pití čisté vody a ovocných šťáv, vaše tělo se promění o 100 % a rozhodně stojí za to takovou dietu vyzkoušet. Nemocní lidé se pak mohou potýkat s dalšími zdravotními komplikacemi a infekcemi.

Odborníci se tedy rozhodli prozkoumat vodní vědu. Pitím vody si nejen zlepšíte psychickou náladu, ale navíc vám poděkuje také vaše pleť, která bude vypjatá, působit mladistvým dojmem a vy sami se budete cítit mnohem mladší. Voda blahodárně působí na lidské tělo a je to dokázáno už mnoha výzkumy a studiemi.

Zdroj obrázku: Freepik

Čím se vyznačuje japonská vodní dieta?

Dieta spočívá v tom, že pijete hodně vody. Je to pravdu všechno? Podle všeho si stačí dát ráno sklenici teplé vody na lačný žaludek. Pokud začínáte, opravdu stačí jedna sklenice, postupně pak budete přidávat. Poté, co vodu vypijete, počkejte 20 minut a poté se můžete najíst. Po jídle nic nepijte, počkejte 1,5–2 hodiny a poté se můžete znovu napít.

Tím dosáhnete cíle sice pomalejším tempem, zato ale způsobem, který je vhodný pro vaše zdraví a nebudete shazovat několik kilogramů týdně, protože to je špatně. Kromě toho ale musíte také do jídelníčku zařadit zdravé potraviny, jako jsou mléčné výrobky, ořechy nebo tučné ryby. Bez zdravých potravin dieta nemá smysl. Do vody si můžete přidat špetku soli nebo pepře, který podpoří hubnutí.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/japanese-water-therapy