Girl Is Allergic Flowers Field

Jarní alergie jde zvládnout v klidu. Pomůžou léky i časté praní

Na jaro se těší snad všichni, kdo mají rádi vycházky do přírody, práci na zahrádce, výlety na kolech. Vedle volnočasových radovánek však jaro přináší zdravotní problémy alergikům. Je to proto, že začínají kvést stromy, keře a trávy, které jsou plné pylu. Je třeba se na toto období připravit, abyste ho přečkali s co nejmenšími potížemi, pokud mezi alergiky patříte.

Zaměřte se na ložnici

Během pylové alergie trpí zejména oči, jež slzí, svědí a jsou podrážděné a červené. Omezit tyto problémy pomáhají oční kapky s obsahem antihistaminik. Před spaním je zapotřebí zbavit obličej nánosu prachu, takže určitě ho opláchněte chladnou vodou, zejména okolo očí.

Kromě toho je nutné také připravit prostředí domova. Znamená to pravidelně prát lůžkoviny – nejen povlečení, ale také peřiny a potah na matraci. To samé platí pro koberce, které je nutné co nejčastěji vysávat a zbavovat prachu. Ten byste měli stírat také z tvrdých podlah, a to vlhkým hadrem, abyste zamezili jeho víření.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte na nos

Na jaře kromě očí trpí i nos. Alergie na pyly způsobuje rýmu, zduření sliznic, ucpaný nos. Od těchto potíží pomohou nosní spreje s antihistaminikem nebo mořskou vodou. Vedle nich je ještě možné užívat antihistaminika v pilulkách, které doporučí alergolog a předepíše je. V lékárnách jsou k dostání léky proti alergii i na volný prodej. V případě velmi silné alergické reakce na pyly je možné nosit venku roušku, která částečně zamezí vstupu pylu do organismu.

Sluneční brýle

Ostré sluneční paprsky mohou dráždit už tak citlivé oči. Proto je vhodné v případě alergie nosit sluneční brýle. Ty dokážou také vytvořit mechanickou bariéru mezi očima a vzduchem, tudíž se do očí dostane méně prachu a pylu. Vybírejte brýle s kvalitním UV filtrem, abyste oči chránili i před účinky slunce.

Zdroj: https://www.webmd.com/allergies/spring-allergies, https://www.towerclockeyecenter.com/blog-2/spring-eye-allergies/, https://www.aspireallergy.com/blog/spring-cleaning-allergies, https://www.yalemedicine.org/conditions/seasonal-allergies, https://www.rochesteroptical.com/glasses/allergy-season-glasses-or-contact-lenses/