Start Her Journey Beautiful Young Woman Ltraveler Yellow Dress Yellow Suitcase Is Waiting Her Flight

Klidná dovolená začíná správným oblečením na letišti

Období dovolených je v plném proudu, což znamená, že miliony lidí budou cestovat letadlem. Tomu předchází povinné odbavení na letišti. Jednou z hlavních povinností každého cestujícího je úspěšně projít detektorem kovů. Často se stává, že detektor začne vydávat zvuk, i když jsme téměř úplně svlečeni. Toto se týká zejména žen, ty by měly vědět, co si neobléknout, aby předešly trapným situacím.

Pro mnoho lidí představují formality na letišti před odletem zbytečný stres. Proto je dobré vyhnout se stresujícím okamžikům při průchodu detektorem kovů.

Nemějte na sobě nic kovového

Jak jste se jistě sami přesvědčili, detektor vydává alarmující zvuk, i když jsou na oděvu jen drobné kovové prvky, jako je třeba přezka na opasku nebo knoflíky. V takovém případě jsme požádáni, abychom si danou část oblečení sundali a znovu prošli detektorem.

Problém nastává ve chvíli, kdy se kovové prvky objeví na spodním prádle. Jako příklad poslouží kostice v podprsenkách. Nejen kostice, ale i jakékoliv kovové ozdoby nebo korzety dokážou spustit pěkný rámus. Pokud se podobným situacím chcete vyhnout, je vhodné zvolit například sportovní podprsenku bez kostic.

Zdroj obrázku: Freepik

Přes detektor bez pípání

Pokud chcete letištní kontrolou projít bez větších problémů, stačí, když se vyhnete určitým druhům a částem oblečení.

Jednoznačně špatnou volbou jsou vojenské kalhoty. Mají velké množství kapes a tím pádem i knoflíků a zipů z kovu. To je ideální příležitost pro detektor kovů spustit alarm.

Pokud máte v oblibě šperky, v případě cesty letadlem je nechte doma, anebo je zabalte do kufru. Zejména v případě vlásenek a jejich velkého množství ve vlasech by mohl nastat problém. Průchod detektorem se pro vás může stát velmi nepříjemný a zdlouhavý.

Jednodílné oblečení také může být strůjcem problémů. Zejména pokud obsahuje mnoho kovových ozdob. Je možné, že dokonce budete podrobeni osobní prohlídce.

Zdroj: https://curatedtaste.com/2022/11/how-to-dress-for-airport-security-a-guide.html