Bruised Knee Asia Woman Selective Focus

Kolena trpí nejen každodenním používáním. V kondici je udrží jednoduchá péče

Kolena jsou velmi namáhané klouby, které využíváme denně. Snadno se tak může stát, že budou bolet – odřeniny, praskání, nebo dokonce problémy s estetikou mohou ovlivnit jejich funkci. Proto je vhodné o svá kolena pečovat, aby vám mohla sloužit co nejdéle. Velký vliv má například strava a také cvičení.

Domácí prostředky budou vhodnější než kupované krémy

Na kolena používejte zejména domácí prostředky, například peeling můžete používat i dvakrát týdně. Vyrobit si ho můžete pomocí mleté kávy nebo hrubé soli. Pemza bude nedílnou součástí vaší koupelny, protože ji využijete nejen na popraskané paty, ale hodí se také na klouby, jako jsou kolena nebo lokty. Zkuste si také smíchat polovinu banánu a dvě lžíce smetany. Dejte na kolena, zakryjte je fólií a obvažte gázou. Po dvaceti minutách opláchněte vlažnou vodou.

Pořídit si můžete také parafínový vosk, který můžete použít na celé tělo, vhodná je také hydratační kosmetika, která se bude hodit především v horkých dnech. Vyzkoušet můžete také ultrazvuk, který vytváří vibrace nebo rádiové vlny, které zase stimulují tělo ke tvorbě kolagenu. Ten je potřebný k tomu, aby byla naše pokožka pružná.

Zdroj obrázku: Freepik

Regenerujte kolena klidně každý den

Jestli chcete zesvětlit tmavší místa na kolenou, můžete si nakrájet citron a položit si ho na 10 minut na kolena. Jestli ale máte popraskanou kůži, tuto metodu nepoužívejte, protože kyselý citron by mohl zranění ještě zhoršit. Smíchat ale můžete med a řecký jogurt, do kterého přidejte polovinu avokáda. Směs dejte na kůži a počkejte 20 minut.

Pozor si dávejte na kosmetiku, kterou používáte. Některé přípravky obsahují nevhodné chemické látky. Prostředky na koupání a každodenní hygienu si tedy pečlivě vybírejte a ve vodě nikdy nezůstávejte dlouho. Po vykoupání si pokožku ošetřete například bambuckým máslem nebo kokosovým olejem.

Zdroj: https://www.struancoleman.com/blog/5-tips-to-protect-your-knees-as-you-age