Vegan Buddha Bowl Dinner Food Table Healthy Food Healthy Vegan Lunch Bowl Fritter With Lentils Radish Avocado Carrot Salad Flat Lay Top View

Bakterie nejsou pouze škodlivé. Ty prospěšné pomůžou cítit se lépe a zaženou trávicí obtíže

Některé bakterie jsou pro naše tělo nebezpečné, jiné mu ale naopak prospívají. A některé dokonce zlepšují funkce našeho organismu. Které potraviny podpoří dobré bakterie a vylepší tak činnost střev? Díky nim můžete zapomenout na nafouklé břicho i další zdravotní komplikace, které škodlivé bakterie mohou způsobit.

Jaké produkty obsahují zdravé bakterie?

Zkuste například tvaroh. Je plný nejen probiotik, ale také bílkovin, které jsou lehce stravitelné. Obsahuje také vápník, který je důležitý pro naše kosti. Pokud máte problémy se syndromem dráždivého tračníku, tvaroh může hodně pomoci. Díky konzumaci tvarohu znovu rozpohybujete střeva a zabráníte nadýmání.

Kombucha je velmi zvláštní nápoj, který u nás ještě není tolik známý. Obsahuje prospěšné kvasinky a zdravé bakterie, hodí se na fermentaci. Dostanete z ní perlivý nápoj s příchutí jablka. Je plná organických kyselin, ale dejte si pozor, musíte vypít maximálně půl sklenice denně. Nadměrné pití způsobuje nevolnosti, bolesti hlavy nebo zvracení.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste nakládané okurky nebo kefír

Mezi známé potraviny, které pomohou obnovit funkci střev, patří také kefír nebo jogurt. Jogurt je skvělou potravinou, která bude lépe stravitelná než obyčejné mléko. Kefír má zase antibakteriální vlastnosti, které pomohou vašemu trávení. Zbavíte se také vředů. Nakládané okurky nemusí každý, ale jsou v jídelníčku hodně důležité.

Kyselá okurka je snadno stravitelná díky tomu, že obsahuje kyselinu mléčnou. Syrová je oproti tomu naopak stravitelná velmi těžko. Pokud tyto potraviny zařadíte do svého jídelníčku, ušetříte si spoustu starostí s tím, jaká probiotika kupovat v lékárnách. Nejsou totiž vůbec potřeba, pokud se stravujete vyváženě. Určitě najdete i další potraviny, které jsou důležité pro správnou střevní mikroflóru. Nezapomeňte ani na pravidelný pohyb.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/322382