Concept Of Contact Lenses For Eyes, Health Care

Kontaktní čočky pro práci s počítačem jsou nezbytností pro každého, kdo sedí před monitorem

Vada očí se dá řešit různými způsoby. Někdo zvolí operaci, jiný nosí brýle a třetí možností je využití kontaktních čoček. Vybrat ty pravé ale může být oříšek, zvláště pokud podstatnou část dne sledujete monitor. Jak zvolit kontaktní čočky pro práci s počítačem?

Na trhu najdeme celou řadu univerzálních kontaktních čoček, který sice mohou posloužit, ale často přinesou více škody než užitku. Mít ty správné přináší řadu výhod. Hlavně pro oči každé z vás.

Proč je práce na počítači specifická?

Práce na počítači, tedy sledování monitoru, je činností poměrně specifickou. Primárně proto, že naše oči musí neustále zaostřovat na různé vzdálenosti. Vlivem toho jsou podstatně více namáhány než při běžných činnostech. Kontaktní čočky pro práci s počítačem jsou tomuto přímo přizpůsobeny, díky využití různých technologií a materiálů. Příkladem mohou být ACUVUE® OASYS with Transitions, které disponují materiálem Senofilcon A, ale i technologií Light Intelligent Technology. Tato kombinace je krom počítače skvěle využitelná i při potřebě přizpůsobení různým světelným podmínkám.

V čem monitor škodí?

Dlouhodobé sledování klasického monitoru, ale i monitoru notebooku, je problémem také z pohledu jasu. První problém nastává už při samotném jeho nastavení. Málokterý monitor je z hlediska jasu nastaven správně. Dále je třeba počítat s tím, že při různorodé práci se může jas jednotlivých částí monitoru měnit. I tomu se muší naše oči přizpůsobovat. I v tomto pomohou například populární čočky Biofinity Energys.Byly vytvořeny primárně za účelem efektivní a příjemné práce s digitálním zařízením. A nemusí to být jenom počítač, ale může se jednat i o tablet či displej mobilního telefonu.

Čím očím škodíme?

Ne každý má vůbec možnost si správný monitor vybrat. V kancelářích musíme mnohdy sedět před starými monitory se špatnými parametry. Ty pro oči nejsou nic příjemného, ani prospěšného. Záchranou v dané chvíli tak mohou být kontaktní čočky pro práci s počítačem, které pomáhají minimalizovat problémy, které dlouhodobá práce u počítače může přinášet.