Ice Cubes Arrangement Still Life

Kostky ledu vylepší vzhled koberce, odstraní žvýkačku a pomůžou se zaléváním rostlin

Kostky ledu lidé nejčastěji používají při přípravě osvěžujících nápojů, které zejména v letním čase dokážou příjemně zchladit. V exotickém zahraničí je třeba si u takových nápojů dávat pozor, z jaké vody jsou kostky připravené, aby vás z toho nechytily zdravotní problémy. Ale v tuzemsku je to jiné. Kostky ledu mají ještě další upotřebení. Víte jaké?

Pomohou s pomačkaným prádlem

Také se vám stává, že ze sušičky vytáhnete prádlo, které je zmačkané? Je to dost nepříjemné, protože pak máte více práce při žehlení. Tomu lze předejít jedním zajímavým trikem. Až budete opět mokré prádlo v sušičce sušit, přidejte k němu několik kostek ledu. Tající voda přeměněná v páru pomůže narovnat pomačkané oděvy. Tuto metodu je možné použít i při sušení ložního prádla a ručníků.

Stopy od nábytku na kobercích

Je celkem normální, když na koberci stojí nábytek, že v něm budou viditelné stopy po odstavení. Je to pak nevzhledné. Když použijete kostky ledu, pomohou vám tyto promáčkliny odstranit. Na poškozené místo položíte několik kostek ledu a necháte je při pokojové teplotě rozpustit. Pak jen koberec vysušíte houbičkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Přilepená žvýkačka

Když se na oblíbený kousek oblečení přilepí žvýkačka, je to pohroma. Hned tak sundat ji není možné. Chce to znát tento trik s kostkou ledu, kterou vložíte do sáčku a přiložíte na žvýkačku. Led ji zmrazí, ona ztvrdne a pak ji snadněji z látky odstraníte.

Efektivní zalévání pokojových rostlin

Některé pokojové rostliny jsou v domácnosti na vysokých policích. Dostat se k nim při zalévání je mnohdy obtížné. Různě balancujeme na židli a hrozí, že spadneme a způsobíme si nepříjemné zranění. Vyzkoušejte kostky ledu, které vložíte do květináče. Led se bude postupně rozpouštět a rostlinu zavlažovat. Jak jednoduché, že?

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/13-unusual-household-uses-for-ice-cubes-50865