Girl Winter Day Woman Model Fur Snowy Nature

Kožešinové oblečení je krásné a nadčasové. Pár skvělých triků udrží jeho dokonalý vzhled

Pokud máte kožešinový kousek oblečení, rozhodně je dobré se o něj dobře starat, abyste ho mohli oblékat dlouho. Letošní sezona přeje světlým kožešinám, co ale dělat, pokud je špinavá nebo jinak znečištěná? Nemusíte hned běžet do čistírny, můžete si ji vyčistit sami doma.

O kožešinu se starejte, odmění se vám stálou novotou

Vyčistit kožešinu není nic těžkého, zvládnete to sami doma, a tak můžete ušetřit peníze za čistírnu. Navíc ušetříte také váš čas. Pokud máte na své kožešině nečistoty, můžete je snadno odstranit měkkým hadříkem, který namočíte do mléka. Do něj přidejte ještě trochu čpavku – bude stačit jedna lžička na sklenici mléka.

Kožešinu můžete otřít také hadříkem, který namočte ve směsi vody, glycerinu a čpavku. Přidejte také borax, který má čisticí účinky. Kožešinu pak musíte zavěsit tak, aby dokonale proschla. Jinak se mohou vytvořit plísně a vlhkost přiláká i další nezvané hosty, jako jsou moli nebo jiný hmyz.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste na odolnější skvrny mastek

Mastek je velmi oblíbeným prostředkem, zejména na mastné skvrny. Pokud jich na kožešině několik najdete, nemusíte se ničeho obávat. Dejte oblečení na rovný povrch, nasypte na skvrny nebo klidně po celém povrchu mastek a poté ho jemně vetřete. Nechte dvacet minut působit a poté pouze protřepejte. Jestli najdete zbytky mastku, můžete ho odstranit měkkým kartáčem na vlasy. Dávejte si pozor, abyste si kožešinu nepoškodili.

Pokud budete o kožešinové oblečení pečovat, můžete se z něj radovat i několik sezon. Důležité je také správné skladování přes letní měsíce. Můžete je vložit například do vakuového pytle nebo si sami ušijte lněný obal, do kterého přidejte kousek sušené levandule nebo šalvěje. Zamezíte tím návštěvě molů a oblečení vydrží v obalu dlouhé měsíce. Na internetu najdete i několik dalších rad, jak udržet kožešinu dlouho jako novou.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-faux-fur-coats-2145795