Young Woman With Beautiful Face

Krásně tvarované obočí dodá každé ženě na dokonalosti. Módní trendy ale nejsou na prvním místě

Součástí každé péče o obličej je skvěle upravené obočí. Není to pro každou ženu, ale pokud navštívíte kosmetický salon, součástí péče o váš obličej bude právě úprava obočí. Kosmetičky nabízejí nejen vytrhávání, ale také barvení, nebo si můžete dokonce nechat udělat obočí permanentní. Obočí roste rychlostí blesku a kolikrát není čas stát před zrcadlem a jednotlivé chloupky si trhat.

Obočí by se mělo regulovat, ale rozhodně nedejte na módní trendy

Každá žena má jiný tvar obličeje a podle toho by se mělo také vytvarovat obočí. Ne každé bude slušet vyholená čárka, ale musíte si dávat pozor, aby vás tvar obočí nedělal starší. Jestli nevíte, jak na to, svěřte se nejprve do rukou odborníka. Ten poradí, co dělat doma, a poté už to zvládnete v pohodlí sama doma. Je ale nutné dodržovat určitá pravidla.

Obočí by se mělo před každou úpravou očistit. Můžete si na něj koupit speciální kartáček, který seženete v každé drogerii. Investujte do kvalitní kosmetiky a péči o pleť a obočí si užívejte, rozhodně to neberte jako něco, co je povinné. Pokud bude kosmetika kvalitní, uvidíte rozdíl na první pohled hned po první proceduře.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli si nejste jistá, vyznačte si kontury obočí

Budete přesně vědět, do jaké podoby budete chloupky upravovat, a budete si dávat větší pozor. Byl by velký problém, pokud byste jedno obočí měla upravené jinak než druhé, i když se z větší části dá tento problém napravit. Obočí trhejte od vnějšího okraje oka ve směru růstu. Pokud si pokožku víčka vytáhnete nahoru, dosáhnete tím lepších výsledků. Nejdříve vytrhejte chloupky, které jsou pod kostí.

Kromě obočí byste pozornost měli věnovat také jemným chloupkům nad horním rtem. Na ty mnoho žen zapomíná, některé ale kvůli hormonům musí navštěvovat odborníky, kteří jim tento nevzhledný „knírek“ pravidelně odstraňují. Po každé péči o pleť nezapomeňte nanést denní nebo noční krém nebo si připravte kvalitní domácí masku, která pleť rozzáří.

Zdroj: https://www.bebeautiful.in/all-things-skin/everyday/5-forgotten-skin-care-steps