Closeup Raspberries Liqueur Made Fruits Alcohol

Malinová tinktura tělo pročistí od toxinů, skvěle působí i při nachlazení a chřipce

Červené zlato v podobě malinové tinktury je nezbytností v domácích lékárničkách našich babiček. Má mnoho zdraví prospěšných vlastností. Maliny dokážou pomoci snížit tlak a posílit srdce. Zmírňují menstruační bolesti nebo gastrointestinální problémy. Samozřejmě se musí konzumovat v mírném množství.

Recept na malinovou tinkturu

K přípravě malinové tinktury budete potřebovat jeden kilogram zralých malin, 0,5 l 95% lihu, 0,5 l 40% vodky a 0,4 kg cukru. Umyté maliny zalijte lihem a vodkou. Ovoce by mělo být zcela zalité alkoholem. Potom nádobu uzavřete a nechte stát na teplém místě čtyři týdny. Je velmi důležité, abyste každých pár dní nádobu protřepali.

Po měsíci směs přeceďte přes sítko a nalijte do lahví. Zbylé maliny zasypte cukrem a nádoby znovu protřepejte, aby se cukr smíchal s ovocem. Když se cukr rozpustí, výsledný sirup vyždímejte a zbylé maliny v nádobě vymačkejte, aby se získala ještě hodnotnější směs. Nakonec zkombinujte sirup s tinkturou připravenou o několik dní dříve a nalijte do lahví. Nechte likér na tmavém a chladném místě minimálně tři měsíce. Ideální malinová tinktura by měla mít krásnou červenou barvu a měla by být čirá.

Zdroj obrázku: Freepik

S čím pomáhá

Malinová tinktura, která je vyrobena na bázi lihu nebo vodky, funguje nejlépe. Organické kyseliny v ní obsažené (jako například kyselina citrónová, jablečná a salicylová) čistí tělo od toxinů. Kromě toho má kyselina salicylová podobný účinek jako aspirin – stimuluje potní žlázy, to znamená, že pomáhá v boji proti horečce. Někteří také používají malinovou tinkturu v počátečních příznacích nachlazení, hlavně při bolesti v krku.

Maliny mají také protizánětlivé vlastnosti – fungují dobře při žaludečních problémech. Určitě musíme zmínit také baktericidní vlastnosti. Mnoho lidí doporučuje malinovou tinkturu na průjem nebo jiné žaludeční problémy. Malinová tinktura má také relaxační vlastnosti, zmírňuje menstruační bolesti nebo pomáhá zmírňovat příznaky spojené s menopauzou.

Zdroj: https://1000worldrecipes.com/recipe/show/raspberry-tincture