Facial Beauty Treatmen

Masáž obličeje zpevní pokožku, vyhladí vrásky a ubere i několik let

Chcete si připadat o několik let mladší? Pak vyzkoušejte omlazující masáž obličeje. Stačí následovat jednoduché schéma a už po dvou až třech týdnech se dostaví účinky. Masáž obličeje nabírá v současné době na popularitě a ve své nabídce ji nabízí stále více kosmetických salonů. Pokud ale nemůžete takovou službu využívat pravidelně, naučte se sami provádět si masáž obličeje.

Masáž formuje obličej

Masáž obličeje se postará o vyhlazení vrásek a rýh okolo nosu a úst. Masáž také může mírně změnit celkovou vizáž obličeje – zvednout obočí, odstranit podbradek a odkrýt lícní kosti. Masáž provádějte ideálně každý den. Během následujících tří až čtyř měsíců se omladíte až o několik let, ačkoliv první efekty se dostaví daleko dřív.

K masáži můžete použít vlastní ruce, možná ale stojí za zvážení zakoupení některých pomůcek. Například masážní válec vyrobený z nefritu, křemene nebo křišťálu. Uchovávejte ho v lednici, chlad kamene snižuje otoky a tmavé kruhy pod očima. Zakoupit můžete i kámen gua sha, který slouží ke stimulaci krevního oběhu a k lepšímu prokrvení tkání.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte hydratovat

Při masáži používejte oleje a mastné krémy, které zajistí lepší skluz. Pleť se rozzáří a vrásky budou méně viditelné. Vyberte si takové přípravky, které vaše pleť potřebuje. Arganový olej má omlazující a regenerační účinek, pro zralou pleť se doporučuje olej z růžového dřeva a moringový olej vyhlazuje velmi suchou pokožku.

Při masáži obličeje postupujte podle nakresleného schématu. Začněte od krku směrem vzhůru. Pak postupte k bradě, oblasti nosu a na konec si nechte čelo. Masáž provádějte ideálně večer před spaním, jelikož přes noc pleť regeneruje, pokud ale trpíte otoky, masírujte pleť ráno vychlazenou masážní pomůckou. Masáž stimuluje krevní oběh, podpoří uvolňování toxinů, projasní pleť, snižuje napětí v obličeji a dlouhodobě zpevňuje obličejové svaly.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/facial-massage-benefits