Assorted Fresh Ripe Fruit Red Yellow Purple Green Vegetables Mixed Selection Variousvegetables Fruits Healthy Food Clean Eating Heart Life Cholesterol Diet Health

Na podzim pleti nejlépe prospějí domácí regenerační masky z oblíbeného ovoce a zeleniny

Každé roční období s sebou přináší odlišné exteriérové i interiérové podmínky, které mají velký vliv na kvalitu pleti v obličeji a dekoltu. Také proto by měla být kosmetika používaná v jednotlivých ročních obdobích tomuto faktu přizpůsobena. Během podzimu se zvyšuje vlhkost vzduchu a snižuje se jeho teplota, proto je ideální používání domácích masek z přírodních surovin, které si sami snadno vyrobíte. A které jsou vhodné?

Domácí masky pro zdravou pleť během podzimu

Tyto ovocné a zeleninové masky obsahují řadu vitamínů a minerálů, které pleť během podzimu uklidní a zregenerují. Používat je můžete až dvakrát týdně a budete překvapeni, jak účinné a příjemné jsou.

Šípková maska

Tato maska je vhodná pro smíšenou pleť. Vyrobíte ji z dužiny čerstvých šípků, které je nutné očistit od semínek a stopek. Následně se šípky vaří, dokud zcela nezměknou, poté je potřeba je scedit a rozemlít na kašičku. Kašička se nanáší na pleť a nechává působit 15 minut. Odstraníte ji jednoduše omytím.

Zdroj obrázku: Freepik

Švestková maska

Maska připravená ze švestek posiluje suchou pleť, pomáhá redukovat póry i vrásky. Připravuje se ze zralých švestek, které je potřeba rozemlít do homogenní konzistence. Do připravené kaše přidejte med a naneste na tvář. Po 15minutovém působení masku opláchněte teplou vodou.

Dýňová maska

Dýňová dužina pomáhá zklidňovat a sjednocovat pokožku a také zmírňovat akné. Maska se připravuje z nastrouhané dýňové dužiny, kterou je potřeba ohřát v mikrovlnce a následně promíchat s bílkem. Na očištěné pleti by měla maska působit 20 minut, poté je potřeba ji důkladně opláchnout.

Hrušková maska

Maska z hrušky pomáhá regulovat tvorbu kožního mazu. K její přípravě potřebujete nastrouhanou dužinu z hrušky, kterou smícháte s medem, smetanou a citronovou šťávou. Působit se nechává 20 minut a odstraňuje se vlažným mlékem, ideálně pomocí vatového tamponu.

Jablečná maska

Jablečná maska přispívá k omlazení a regeneraci pokožky. Masku vyrobíte z oloupaného jablka, jehož dužinu je potřeba nastrouhat a následně smíchat s jogurtem nebo zakysanou smetanou. Po nanesení nechte masku působit 20 minut a následně opláchněte.

Zdroj: https://sodelicious.recipes/beauty/fruits-and-veggies-to-put-on-your-face/