Adult Small Fruit Fly

Nálety octomilek jsou pohromou pro každou kuchyni. Jednoduchá past je naláká a nepustí

Létající octomilky jsou prokletím mnoha domácností. Objevují se s příchodem teplejšího počasí a doráží na naše ovoce a zeleninu. Do našich domovů se dostávají ve velkém množství a dokážou velmi znepříjemnit život. Naštěstí existuje několik jednoduchých způsobů, díky kterým se jich rychle a účinně zbavíme.

Prevence proti výskytu octomilek

Octomilky se objevují, když v dosahu cítí ovoce, zeleninu a jiné potraviny rychle podléhající zkáze. Přitahuje je vůně kvasných produktů, do jejichž blízkosti pak kladou vajíčka, ze kterých se rychle vylíhnou noví jedinci. Základní potravinou dospělých mušek i malých larev jsou ovoce a zelenina. Jelikož přenáší škodlivé mikroorganismy, jejich přítomnost v domácnosti není radno podceňovat.

Octomilky mohou kontaminovat jídlo, které jíme, a způsobit nám zdravotní obtíže. Pokud se jich chceme zbavit, můžeme použít jednoduché domácí prostředky a udržovat domov v čistotě. Stoly, pracovní desky a dřez pravidelně myjte, odpadkové koše často vynášejte a vytírejte. Zeleninu a ovoce před konzumací vždy důkladně umyjte, přezrálé kusy vyhazujte. Nejlepší je skladovat tyto potraviny v lednici. Nenechávejte doma otevřené sklenice, nádoby s jídlem ani lahve od alkoholu.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí past

Jedním ze způsobů, jak ovocné mušky polapit, je připravit směs z octa a několika kapek mycího prostředku do malé sklenice nebo misky. Vůně octa octomilky přiláká, protože jim připomene přezrálé ovoce. Když však přiletí blíže, tekutina jim zabrání dostat se ven. Nezapomeňte past pravidelně obměňovat.

K polapení mušek můžete použít také víno nebo pivo, které použijete stejným způsobem jako ocet. Ovocné mušky dále nemají rády vůni bazalky, máty a levandule. Umístěním těchto rostlin na parapet nebo rozprášením jejich vůně po bytě zabráníte jejich vniknutí do místnosti. Pokud se rozhodnete použít rozprašovač, nezapomeňte přípravek aplikovat pravidelně.

Zdroj: https://www.rd.com/article/get-rid-fruit-flies/