Hair 1838728 1920[1]

Nechte své vlasy vyrůst do krásy. Jedno neobvyklé koření funguje stokrát lépe než drahé šampony

Vlasy jsou tou nejkrásnější chloubou všech žen, proto se každá žena o svůj účes pečlivě stará. Toužíte po zdravých, pevných a hlavně dlouhých vlasech? Pak pro vás máme skvělé tipy na recepty z domácích prostředků, díky kterým vaše vlasy krásně narostou za poměrně krátkou dobu.

Na trhu v dnešní době existuje mnoho způsobů, jak uměle prodloužit vlasy. Pokud chcete mít své vlastní kadeře a postarat se také o dostatečnou výživu a zdraví vlasů, můžete si pořídit poměrně drahé přípravky na váš typ vlasů. Zkuste se této investici vyhnout a připravte si raději domácí přípravky pro růst vlasů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyzkoušejte toto neznámé koření

Znáte koření pískavice? Známé je také pod pojmem řecké seno, jedná se o druh veganského koření. Dodává skvělé aroma například veganským polévkám, ale skvělým přípravkem je také pro kvalitu vlasů. Balzámy a masky na vlasy s pískavicí dodávají hydrataci každému vlasu, po balzámu jsou vlasy také mnohem lesklejší a pevnější. Toto koření rovněž zamezí vypadávání vlasů a podporuje jejich nový růst. Účinky jsou mimo jiné:

  • větší objem,
  • snížení mastnoty,
  • zabránění vypadávání,
  • podpora růstu.
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak si připravit kúru na vlasy?

Nasypte jednu čajovou lžičku mletých semen pískavice do asi půl sklenice vroucí vody. Nechte louhovat přibližně deset minut a poté infuzi ochlaďte. Výslednou tekutinu můžete vtírat přímo do pokožky na hlavě, ke kořínkům vlasů. Nechte působit až tři hodiny a poté vlasy umyjte. Tento přípravek můžete zředit vodou a použít jej také pro oplach vlasů po samotném umytí.

Stejně účinný je také hořčičný olej ze semínek. Ten dodá vašim vlasům dostatek výživy a podpoří jejich růst. Pokud nechcete zkoušet ani jednu z těchto variant, pak pro vás bude možná nejlepší volbou ricinový olej. Ten je totiž prospěšný v mnoha směrech, nejen na vlasy.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/tips/g661/homemade-hair-treatments/