Pece O Plet3

Elixír mládí si namícháte snadno doma z rostlinek, které zdobí každou zahradu

Myslíte si, že musíte utrácet celé jmění za kosmetiku, abyste si udrželi krásnou a mladistvou pokožku? Není to ale vůbec pravda. Existuje elixír mládí, který si můžete připravit v pohodlí svého domova za zlomek ceny toho, co byste nechali v obchodě s kosmetikou. To, že skutečně funguje, můžete vidět i na vévodkyni Kate, která tento úžasný prostředek také používá ve své pravidelné péči o svou pokožku a vzhled.

Růžová voda

Růžová voda je obrovským zázrakem, který si samozřejmě můžete zakoupit v obchodě. Musíte ale počítat s poměrně vysokou cenou, kterou za ni zaplatíte. Dobrou zprávou je, že si můžete kvalitní a nádherně aromatickou růžovou vodu připravit v pohodlí vlastního domova. Tento přírodní prostředek redukuje vrásky, takže je skvělý pro každou ženu. Vložte čtyři hrsti růží do hrnce a nalijte litr destilované vody. Přiklopte víkem a vařte 15 minut, dokud květiny neztratí barvu.

Zdroj obrázku: Freepik

Na poklici se bude hromadit pára a kapat zpět do hrnce s růžovým vývarem. Po uplynutí 15 minut nechte tekutinu vychladnout, přeceďte a nalijte do láhve. Získat byste měli silný vývar z růží, který bude vaši pokožku nádherně hydratovat a snižovat množství vrásek. Uchovávejte růžovou vodu v lednici v uzavřené nádobě. Potírejte si obličej (případně i ruce) dvakrát denně a brzy uvidíte neuvěřitelné výsledky.

Rozmarýn je lékem na všechno

Rozmarýnový macerát vaši pokožku rozjasní a zpevní. Pokud si tuto bylinku doma pěstujete, bude to pro vás skvělou možností pro domácí kosmetiku. Vezměte tři větvičky rozmarýnu a dejte je do mixéru. Samotnou bylinu rozmixujte, promíchejte a dejte do nádoby z tmavého skla. Poté můžete bylinu zalít olejem. Použít můžete slunečnicový, sezamový, kokosový, mandlový nebo olivový olej.

Zdroj obrázku: Freepik

Takto připravený produkt odložte na dva týdny na slunné místo, kde se bude louhovat. Dvakrát denně nádobu nezapomeňte trochu protřepat. Až tekutina zhoustne a ztmavne, přidejte k ní vymačkané tobolky vitamínu E a každý večer nanášejte tento rozmarýnový zázrak na pokožku. Před spaním je to nejlepší, protože během noci se krásně vstřebá a bude dokonale fungovat.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/anti-aging/tips/g527/diy-natural-skincare/