Mg1

Nedostatek hořčíku v těle signalizují nejen křeče, pozor na další varovné příznaky

Nedostatek hořčíku trápí velké množství osob. Asi vás nepřekvapí, že jím trpí drtivá většina žen. Mezi nejtypičtější příznak patří křeče, které se nejčastěji vyskytují v dolních končetinách, nejvíce v lýtkové části. Existuje ale celá řada dalších příznaků, které poukazují právě na nedostatek hořčíku, o kterých lidé nemají ponětí. A právě takovéto příznaky jsme se vám rozhodli představit. Pokud se u vás některý objeví, můžete začít pravidelně brát hořčík jako doplněk stravy.

Zdroj obrázku: Freepik

Únava

Je velmi obtížné poznat, že to, co vás trápí, znamená právě nedostatek hořčíku. Pokud vás ovšem trápí neustálá únava a víte, že váš spánkový režim je v pořádku, měli byste se poradit se svým lékařem a prodiskutovat s ním možnost, zda se nemůže jednat právě o nedostatek hořčíku. Mnohdy je únava připisovaná různým nemocem, často také nedostatku železa, ale může se jednat i o nedostatek hořčíku. Právě proto, že hořčík reguluje nervový systém, se může jeho nedostatek projevit také jako deprese, úzkosti, nespavost, neustálá únava či poruchy spánku.

Vysoký krevní tlak

Dalším projevem nedostatku hořčíku je vysoký krevní tlak, jehož příčinnou je zvýšený průtok vápníku do tělních buněk, což může vést ke křeči, zúžení cév a výsledkem je právě zvýšený až vysoký krevní tlak. Dokonce byl proveden výzkum, který ukázal na souvislost mezi nedostatkem hořčíku a hypertenzí.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud tedy trpíte jedním, nebo hned několika z těchto problémů, vyzkoušejte pravidelné užívání hořčíku, které vám může od těchto problémů ulevit.

Bolest na hrudi

Bolest na hrudi bývá hodně spojována s katastrofickým scénářem infarktu, ale nemusí tomu tak nutně být. Pokud cítíte bolest na hrudi a tlak bušícího srdce, může se jednat i o obyčejný nedostatek hořčíku, který je důležitý pro správné fungování kardiovaskulárního systému.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/magnesium-deficiency-symptoms